Діяльність

На Хмельницькій АЕС завершила роботу місія партнерської перевірки ВАО АЕС

Розмір шрифту

Скинути
14.06.2019

На Хмельницькій атомній електростанції завершила роботу місія партнерської перевірки ВАО АЕС. Це був етап, коли експерти Всесвітньої асоціації операторів проводили спостереження за роботою трьох змін оперативного персоналу блочного щита управління ХАЕС на повномасштабному тренажері станції. До кола завдань входили дії професіоналів-атомників з ліквідації зімітованих подій з елементами нормальної експлуатації, порушень нормальної експлуатації та аварійного режиму. Це один із напрямків партнерської перевірки, який дозволяє виявити області роботи АЕС, де станція може покращити свою роботу, а саме – в експлуатації реакторної установки.

В ході роботи було розроблено три різні сценарії, проведено їх валідацію для саме повномасштабного тренажера БЩУ Хмельницької АЕС з урахуванням світового досвіду експлуатації. Слід зауважити, що базу подібних сценаріїв розробляє команда експертів ВАО АЕС, а валідацію проводять спільно із спеціалістами навчально-тренувальних центрів атомних електростанцій. Щодо критеріїв оцінювання, то, в першу чергу, увага звертається на спільну командну роботу оперативної зміни, взаємодії під час відпрацювання, адже як персонал виконує їх на тренажері, так може діяти і в реальних ситуаціях. Якісна сторона виконання операцій в різних змодельованих ситуаціях теж підлягає оцінці.

На заключній нараді, яка відбулася 14 червня в навчально-тренувальному центрі ХАЕС, було обговорено співпрацю експертів місії з персоналом атомної електростанції та представлено результати двотижневої місії. Зокрема, керівник команди СРО, радник програми партнерської перевірки ВАО АЕС Максим Дироватий зазначив, що під час роботи був досягнутий високий рівень взаємодії з персоналом Хмельницької АЕС.

- Ми працювали, як кажуть, на одній хвилі, завжди знаходили порозуміння і спільні рішення, бачили зацікавленість хмельницьких атомників в отриманні найкращих результатів. Це свідчить про високий рівень культури безпеки на ХАЕС, який дозволяє вільно обмінюватися інформацією і сприймати нову. Усі розуміють, що наша спільна задача – покращити роботу з експлуатації атомної електростанції. Зі своєї сторони ми також отримали моральне задоволення від співпраці, адже бачимо, що результати затребувані ХАЕС.

Подякував міжнародним експертам і генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко. Він наголосив, що подібні місії дозволяють обмінюватися напрацьованим світовим досвідом в областях успішної експлуатації ядерних установок з метою підвищення безпеки та надійності їх роботи.

- Дана місія дуже корисна для нас, адже спонукає удосконалюватися, ставати кращими. Така робота постійно ведеться на ХАЕС, розробляється і впроваджується багато заходів з підвищення безпеки експлуатації. Сьогоднішні результати двотижневої роботи ми також використаємо для підвищення надійності та безпеки атомної станції, - зауважив Микола Сергійович.

Наступний етап проведення місії партнерської перевірки ВАО АЕС на Хмельницькій АЕС розпочнеться у вересні цього року.