Діяльність

На Запорізькій АЕС встановлюється нове устаткування для визначення внутрішнього випромінювання людини

Розмір шрифту

Скинути
12.02.2019

В рамках реалізації заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ) на майданчику Запорізької АЕС фахівцями атомної станції разом з представниками чеської фірми «NUVIA a.s.» проводяться роботи по встановленню сучасного скануючого спектрометру випромінювання людини NuScan. 

«Його призначення – визначення внутрішнього випромінювання людини, тобто контроль за не перевищенням норм активності радіонуклідів в організмі. Варто зазначити, що скануючий спектрометр випромінювання людини на Запорізькій АЕС використовується давно. Прийшов час замінити його на сучасний, з більш розширеним визначенням номенклатури радіонуклідів, за паспортом виробника – до 20-ти елементів», - розповів керівник проекту з чеської сторони Юрій Боришкевич.

Чеські фахівці виконають монтажні та пусконалагоджувальні роботи, після яких заплановане навчання фахівців Запорізької АЕС. Спектрометр випромінювання проводить доскональну діагностику і видає протокол, а ось аналіз отриманого результату буде робити фахівець спектрометрії.

Нове устаткування не вимагає якихось особливих умов для використання, тому скануючий спектрометр може монтуватися в звичайному робочому кабінеті. Основна спрямованість – зберегти здоров'я людям, які через свою спеціальність стикаються з джерелами іонізуючого випромінювання.