Діяльність

Енергоатом отримав продовжену ліцензію на експлуатацію енергоблока №3 Рівненської АЕС

Розмір шрифту

Скинути
18.07.2018

Голова Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) Григорій Плачков урочисто вручив президенту Енергоатома Юрію Недашковському ліцензію на експлуатацію ядерної установки енергоблока №3 Рівненської АЕС до 11 грудня 2037 року.

Григорій Плачков привітав колектив Енергоатома та Рівненської АЕС з успішним виконанням усіх узгоджених з ДІЯРУ заходів з продовження терміну експлуатації і підвищення рівня безпеки третього енергоблока РАЕС та подякував фахівцям Держатомрегулювання і Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки за сумлінну та якісну інспекційну і експертну роботу.

Вітаючи колектив Енергоатома та Рівненської АЕС, Юрій Недашковський відзначив позитивні практики РАЕС, які дали можливість продовжити терміни експлуатації всіх трьох енергоблоків на 20 років, та, зокрема, рекордний обсяг заходів, які виконано в ході підготовки третього блока до роботи у понадпроектний період. А також наголосив, що з продовженням ресурсу вже 8-го енергоблока Енергоатом набув нового безцінного досвіду, якого не має жодна країна в світі.

Генеральний директор РАЕС Павло Павлишин, у свою чергу, наголосив: «Сьогоднішня урочиста подія стала можливою в першу чергу завдяки напруженій та злагодженій праці всіх працівників  Рівненської АЕС,  підтримці Дирекції Компанії та високій компетенції фахівців Держатомрегулювання і ДНТЦ ЯРБ. Щиро вдячні за можливість використати досвід колег з атомних електростанцій, які раніше пройшли нелегкий шлях підготовки до продовження ресурсу блоків-мільйонників».

Нагадаємо, що 16 липня 2018 року під час відкритого засідання Колегії Держатомрегулювання продовження терміну експлуатації енергоблока №3 РАЕС на 20 років було одностайно підтримано членами Колегії. На засіданні Колегії було відзначено, що результати державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки (Звіт з періодичної переоцінки безпеки - ЗППБ) енергоблока №3 РАЕС та інспекційного обстеження підтверджують можливість безпечної довгострокової експлуатації блока, а заходи з підвищення безпеки та усунення відхилень від норм, правил та стандартів задовольняють вимоги з безпеки за показниками цільових критеріїв безпеки.

Сьогодні  ж на нараді з питань готовності до пуску енергоблоку №3 (ВВЕР-1000) Рівненська АЕС отримала дозвіл Держатомрегулювання України на перший пуск енергоблоку №3 (ВВЕР-1000) після планово-попереджувального ремонту.  Підключення енергоблоку до енергомережі заплановано на 24 липня.

Довідка. Проектний термін експлуатації енергоблока №3 РАЕС закінчився 11 грудня 2017 року. 8 грудня 2017 року на енергоблоці розпочався планово-попереджувальний ремонт. Продовження терміну експлуатації енергоблоків АЕС, за умови підтвердження рівня їх безпеки регулюючим органом, є визнаною у світі практикою та дозволяє зберегти існуючий рівень енергогенерації в Україні. За даними МАГАТЕ з 437 атомних енергоблоків, що експлуатуються у світі, 137 - з терміном експлуатації понад 30 років. Досвід продовження термінів експлуатації перших двох енергоблоків Рівненської АЕС, двох Южно-Української АЕС та трьох енергоблоків Запорізької АЕС підтверджує той факт, що реактори українських АЕС мають для цього достатній запас міцності.