Енергоатом

ВП «Енергоатом-Трейдинг»

Розмір шрифту

Скинути

Енергоатом-Трейдинг (ЕАТ) — відокремлений підрозділ ДП «НАЕК «Енергоатом», створений 15 березня 2018 року на виконання Закону України «Про ринок електричної енергії».

ЕАТ реалізує електричну енергію Компанії з 1 липня 2019 року — початку роботи нового ринку.

Торгівля електричною енергією здійснюється:

  • за двосторонніми договорами;
  • на ринку «на добу наперед»;
  • внутрішньодобовому ринку;
  • балансуючому ринку.

НЕК «Укренерго» у липні 2021 року погодила заяву ДП «НАЕК «Енергоатом» про приєднання до договору на надання допоміжних послуг та внесла Компанію до реєстру їх постачальників.

На ДП «НАЕК «Енергоатом» відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» та постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 р. № 483 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» (далі — Положення, ПСО) покладено спеціальні обов’язки.

Кабінет Міністрів України постановою від 11.08.2021 р. № 859  ухвалив зміни до Положення, відповідно до яких з 1 жовтня 2021 року впроваджено нову модель ПСО, що передбачає перехід від товарного до фінансового механізму покладення спеціальних обов’язків та зменшення ціни на електричну енергію для значної частини населення України.

Завдяки новому ПСО державні виробники електричної енергії отримали право продавати весь обсяг своєї продукції на ринкових умовах. За рахунок отриманого доходу державна генерація компенсує різницю між тарифами для населення і ринковою ціною електроенергії.

До спеціальних обов’язків ДП «НАЕК «Енергоатом» у новій моделі ПСО належать:

  • оплата гарантованому покупцю вартості послуги із забезпечення доступності електричної енергії для побутових споживачів;
  • продаж постачальникам універсальних послуг (далі — ПУП), що діють в ОЕС України, стандартних продуктів BASE_М для постачання побутовим споживачам;
  • продаж операторам системи розподілу (далі — ОСР) стандартних продуктів BASE_Q або BASE_Y для компенсації їх технологічних витрат електричної енергії в ОЕС України.

ПУП купують у ДП «НАЕК «Енергоатом» електричну енергію за ціною індекс РДН BASE в ОЕС України за період М-3, де М — розрахунковий місяць.

ОСР придбавають у Компанії електричну енергію за ціною 1700 грн/МВт·год (з індексацією на індекс цін виробників промислової продукції).

КЕРІВНИК

Хартмут ЯКОБ, т. в. о. директора ВП «Енергоатом-Трейдинг»

 

АДРЕСА

Україна, 01032, м. Київ, вул. Назарівська, 3

 

ДЛЯ ЗВЕРНЕНЬ

тел: +38 (044) 277 79 73

е-mail: energosales@atom.gov.ua