Енергоатом

ВП «Атомремонтсервіс»

Розмір шрифту

Скинути

З метою підвищення управління якістю та ефективності виконання ремонтних робіт, що здійснюються на атомних електростанціях України, 24 листопада 2000 року, державним підприємством національна атомна енергогенеруюча компанія "Енегроатом" було підписано наказ № 821 про створення відокремленого підрозділу "Атомремонтсервіс" (ВП АРС).

 

21 лютого 2001 року ВП АРС було включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (довідка Держкомстату України за № 1494-01).

Діяльність ВП АРС базується на безпечному й ефективному виконанні складних та понадрегламентних робіт, зокрема, робіт з проектування, монтажу, ремонту, реконструкції й модернізації обладнання АЕС України.

Основними функціями підприємства є:

· монтаж, ремонт, реконструкція й модернізація обладнання АЕС;

· підготовка, перепідготовка та підтримка кваліфікації ремонтного персоналу;

· комплексний інженерно-техничний супровід та організація ремонтного обслуговування обладнання АЕС.

Персонал ВП "Атомремонтсервіс" - це висококваліфіковані фахівці та робітники, що мають практичний досвід роботи в атомній енергетиці. Чисельний складпідприємства складає понад 800 працівників.

ВП "Атомремонтсервіс" має свої виробничі дільниці в  містах-супутниках АЕС України: Нетішин (ХАЕС),  Южноукраїнськ (ЮУ АЕС) та Кузнецовськ  (РАЕС).

У лютому 2006 року відокремленим підрозділом "Атомремонтсервіс" було сертифіковано систему якості відповідно до умов ISO 9001:2000 та отриманоСертифікат якості (реєстраційний номер 78 100 061096), що надало підприємству переваг на ринку послуг.

У квітні 2009 року підприємством було ресертифіковано систему менеджмента якості відповідно до умов міжнародного стандарту ISO 9001:2008. Сфера діїсертифіката: розробка, монтаж, ремонт, реконструкція, модернізація енергетичного устаткування та обладнання, підготовка ремонтного персоналу.

У березні 2010 року було здійснено наглядовий аудит системи менеджмента  ВП "Атомремонтсервіс" на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2008. ВП АРС отримав Сертифікат якості TÜV SÜD (реєстраційний номер 12 100 38430 ТМS).

У березні 2012 року систему менеджмента якості ВП АРС перевірено сертифікаційним  органом аудиту із сертифікації СМК – "TÜV NORD SERT" на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2008 у сфері "проектування, розроблення, монтажу, ремонту, реконструкції, модернізації енергетичного устаткування та обладнання, підготовки ремонтного персоналу". За результатами аудиту ВП АРС отримав сертифікат якості (реєстраційний номер №44 100 120558).

Структурні підрозділи ВП "Атомремонтсервіс" ДП "НАЕК "Енергоатом"  спеціалізуються на виконанні таких робіт:

ЦЕХ З РЕМОНТУ ТЕПЛОМЕХАНІЧНОГО ОБЛАДНАННЯ:

- ремонт арматури спеціального та загального призначення;

- ремонт теплообмінного котельного й насосного обладнання;

-   монтажно-зварювальні роботи ремонтного та спеціального призначення;

-     ремонт турбіни.

ЦЕХ З РЕМОНТУ ЕЛЕКТРОТЕХНІЧНОГО ОБЛАДНАННЯ:

-      ремонт повітряних вимикачів;

-      ремонт оливонаповненого обладнання;

-      ремонт турбогенераторів та електродвигунів великої потужності;

-      ремонт силового обладнання.

ЦЕХ З РЕМОНТУ ТЕПЛОВОЇ АВТОМАТИКИ:

-      електромонтажні та ремонтні роботи засобів вимірювальної техніки та автоматики;

-      монтаж засобів АСУ ТП, протипожежної сигналізації, засобів фізичного захисту об'єктів;

-      ремонт температурних каналів БЗТ ВВЕР.

ЦЕХ ВОГНЕЗАХИСНИХ ТА АНТИКОРОЗІЙНИХ РОБІТ:

- нанесення пасивного протипожежного захисту, включаючи вогнезахисну обробку конструкцій та антикорозійних захисних покриттів.

ІНЖЕНЕРНИЙ ЦЕНТР

-      розробка, впровадження нових ремонтних технологій, пристосувань та оснастки;

-      розробка  та перегляд ремонтної документації й нормативних документів системи ТОіР;

-      вібродіагностика механізмів, що обертаються;

-      віброобстеження трубопровідних систем;

-      діагностика технічного стану арматури.

НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР

-      підготовка, перепідготовка, підтримка кваліфікації ремонтного персоналу;

-      атестація зварників та операторів автоматичної зварки.

ВІДДІЛ НЕРУЙНІВНИХ МЕТОДІВ КОНТРОЛЮ ТА ВИМІРЮВАНЬ

-      розробка нормативно-методичної та виробничо-технічної документації, здійснення робіт з контролю стану основного металу, зварних сполучень та наплавок обладнання трубопроводів АЕС руйнівними та неруйнівними методами;

-      здійснення навчання з неруйнівних методів контролю спеціалістів відокремлених підрозділів ДП НАЕК (спільно з НТЦ).

ВП "Атомремонтсервіс" постійно працює над опануванням нових ремонтних технологій. Зокрема, у 2016 році при ремонті ущільнюючих поверхонь колекторів парогенераторів ПГВ-1000 на енергоблоках №№ 3, 4 Рівненської АЕС АРС вперше застосував технологію холодного зварювання «Cold Metal Transfer».

Також у 2016 році підприємство опанувало модернізацію ущільнення головних роз´ємів головних циркуляційних насосів ГЦН-195М, завдяки чому в квітні 2017 року ВП АРС виконало модифікацію головного роз´єму  ГЦН-195М на 3-му енергоблоці Запорізької АЕС.

Протягом 2016 року фахівцями АРС було освоєно використання Стенду інспекції та ремонту палива (СІРП) та виконана підготовча робота з інспекції ядерного палива на енергоблоках АЕС. У 2017 році Атомремонтсервіс розпочав самостійно виконувати інспекцію ядерного палива ТВЗ-W/WR з використанням СІРП, яку раніше проводили фахівці компанії Westinghouse. У травні 2017 року була виконана інспекція 6 ТВЗ на 3-му енергоблоці Южно-Української АЕС, у червні – проінспектовано паливо на 5-му енергоблоці Запорізької АЕС.

Колектив ВП "Атомремонтсервіс" є постійним учасником міського конкурсу "Славутчанин року", де неодноразово ставав дипломантом конкурсу та отримував перемогу:

· 2002 рік - диплом переможця у номінації "Колектив року";

· 2003 рік - диплом переможця у номінації "Меценат року";

· 2004 рік - диплом переможця у номінації "Колектив року" в економічній сфері діяльності;

· 2005 рік - диплом переможця у номінації "Підприємство року" за милосердя та благодійність;

· 2006 рік - диплом переможця у номінації "Благодійник року";

· 2007 рік - диплом переможця у номінаціях: "Благодійник року", "За сприяння у розвитку міста", "Інноваційні технології";

· 2008 рік - диплом переможця у номінаціях: "Благодійник року", "Проект року", "Інноваційно-інвестиційний проект впровадженнябагатофункціонального обладнання US-3000R фірми "PROTEM", "Введення в експлуатацію 74-квартирного будинку";

· 2009 рік - диплом переможця у номінації "Благодійник року", "Колектив року в енергетичній галузі.

· 2012 рік - дипломант конкурсу у 7 номінаціях.

· 2018 рік - присвоєно звання «Краще підприємство з охорони праці» за підсумками роботи у 2017 році у номінації «Діяльність у сфері виробництва електроенергії та зв’язку».

 

З 2008 року колектив ВП АРС займає почесне перше місце у міському конкурсі "За збереження навколишнього середовища, озеленення, благоустрій".

ВП АРС - переможець Всеукраїнських конкурсів на звання "Кращий роботодавець року" у Київській області з чисельністю працівників від 501 до 1000 у 2004, 2005 та 2006 роках.

Наші координати:              

ВП "Атомремонтсервіс" 07100,

проспект Ентузіастів 7

м. Славутич, Київська область,

Тел/факс:    38(045-79) 2- 48- 67

Приймальня:  38(045-79) 2- 96- 84

e-mail:   kanc@ars.atom.gov.ua 

сайт: http://ars.atom.gov.ua/