Енергоатом

Керівництво

Розмір шрифту

Скинути

Котін Петро Борисович

Т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом»

Народився 13 квітня 1961 року в м. Володимир.

Закінчив Московський інженерно-фізичний інститут за спеціальністю «Атомні електростанції і установки».

Після закінчення навчання в 1985 році був прийнятий на посаду оператора реакторного цеху Запорізької АЕС. Пройшов усі щаблі оперативного керування, працював у сфері міжнародної діяльності.

В дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» очолював блок виробництва, брав участь у міжнародних проектах, неодноразово залучався як експерт до місій ВАО АЕС та МАГАТЕ.

27 серпня 2019 року наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» був призначений на посаду генерального директора ВП «Запорізька АЕС».

З 2 квітня 2020 року згідно з Розпорядженням Кабінету міністрів України від 29 березня 2020 року № 361-р, Наказами Мінекоенерго та ДП «НАЕК «Енергоатом» приступив до виконання обов`язків президента Компанії.

Визнаний експерт світового рівня в галузі ядерної та радіаційної безпеки. З 2014 р. по 2018 р. на запрошення Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) брав участь в місіях перевірки експлуатаційної безпеки (OSART) на АЕС світу, був провідним експертом або очолював напрямок перевірки «експлуатація» на:

  • АЕС Пакш (Угорщина), 2014 р.
  • АЕС Чашма (Пакістан), 2015 р.
  • АЕС Голфеш (Франція), 2016 р.
  • АЕС Чернавода (Румунія), 2016 р.
  • АЕС Кршко (Словенія), 2017 р.
  •  АЕС Барака (ОАЕ), 2017 р.
  • АЕС Ловііза (Фінляндія), 2018 р.

На запрошення МАГАТЕ виступав з презентаціями та навчальними лекціями на різних площадках світової атомної енергетики:

  • Семінар для латиноамериканських операторів АЕС (Бразилія, Мексика, Аргентина), «Організація служб незалежного нагляду на АЕС» (лектор, Бразилія, 2017 р.)
  • Семінари щодо підготовки АЕС до проведення місій OSART МАГАТЕ (лектор, Нововоронезька АЕС, 2015 р.; АЕС Богуніце, Словаччина, 2016 р., Ленінградська АЕС, 2017 р.)
  • Міжнародна конференція по людському фактору і організаційним аспектам забезпечення ядерної безпеки «30 років культури безпеки» (запрошений спікер – авторська доповідь «Розвиток і посилення культури безпеки на українських АЕС. Досвід «ДП «НАЕК «Енергоатом», МАГАТЕ, Відень, Австрія, 2016 р.).

У 2003 році Петро Котін закінчив Гуманітарний університет «Запорізький інститут державного та муніципального управління» за спеціальністю «Менеджмент організацій». 

Нагороджений нагрудними знаками «Почесний працівник атомної енергетики», «Відмінник атомної енергетики», відзнакою «За вагомий внесок у розвиток атомної енергетики України» та відзнакою за спорудження «2-го енергоблоку ХАЕС». 


Остаповець Олександр Анатолійович

Т.в.о. першого віцепрезидента технічного директора 

Народився 25 лютого 1975 року в с. Колки Дубровицького району Рівненської області.

У 1998 році закінчив Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут» та розпочав свій трудовий шлях в атомній енергетиці на посаді оператора реакторного відділення реакторного цеху №2 Рівненської АЕС.

На РАЕС працював упродовж 18 років – був інженером з експлуатації реакторного устаткування, провідним інженером з керування реактором, начальником зміни реакторного цеху, заступником начальника цеху з експлуатації реакторного цеху №2, начальником зміни енергоблока АЕС. 2009 року почав займатися підготовкою оперативного персоналу для РАЕС, очоливши відповідний відділ, у 2012-му був призначений заступником начальника центру з навчально-методичної роботи навчально-тренувального центру і нарешті у 2015-му став заступником генерального директора з персоналу Рівненської АЕС.

У листопаді 2016 року Олександра Остаповця призначили на посаду генерального директора Запорізької АЕС, якою він керував майже три роки – до серпня 2019-го, коли став виконавчим директором з персоналу ДП «НАЕК «Енергоатом».

З червня 2020 року Остаповець працював заступником генерального інспектора – директором з нагляду за безпекою ДП «НАЕК «Енергоатом», з 29 червня 2021-го – тимчасово виконує обов’язки першого віцепрезидента – технічного директора Компанії.

Нагороджений нагрудним знаком «Відмінник атомної енергетики», орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм», медаллю «За спорудження 4-го енергоблока Рівненської АЕС».


 

Якоб Хартмут

Віцепрезидент ДП «НАЕК «Енергоатом»

Народився 11 січня 1971 року в м. Пейтц (Німеччина). У 1995 році отримав диплом магістра в Університеті Джонса Гопкінса (Johns Hopkins University, США) за спеціалізацією у сфері міжнародної економіки та фінансів. Також має диплом магістра політології Вільного Університету Берліна.

Проходив стажування у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку.

Досвід пана Якоба включає роботу у Всесвітньому банку та провідних інвестиційних банках Східної Європи.

Працював керівником енергетичних досліджень в лондонському офісі австрійського інвестиційного банку Creditanstalt, обіймав посаду голови правління інвестиційної компанії Renaissance Capital Ukraine.

Має рекомендацію Оксфордського інституту енергетичних досліджень.

 


Білей Данко Васильович

Генеральний інспектор – директор з безпеки ДП «НАЕК «Енергоатом»

Народився 27 лютого 1954 р. у с. Плоске Свалявського району Закарпатської області.

З 1973 по 1976 р. служив у військово-морському флоті на атомному підводному човні.

У 1982 р. з відзнакою закінчив Одеський політехнічний інститут за спеціальністю «Атомні електростанції та установки”, отримав кваліфікацію інженера-теплоенергетика.

Працював у ВП «Запорізька АЕС" – пройшов трудовий шлях від інженера цеху наладки і випробування до генерального директора.

Протягом 1996-2000 рр. – генеральний директор ВП «Запорізька АЕС» НАЕК «Енергоатом».

2000-2002 рр. – директор з якості НАЕК «Енергоатом».

З вересня 2002 до січня 2003 р. – директор з виробництва – заступник керівника експлуатуючої організації НАЕК «Енергоатом».

2003 р. – технічний директор, заступник керівника експлуатуючої організації НАЕК «Енергоатом».

З грудня 2003 р. обіймає посаду генерального інспектора – директора з безпеки НАЕК "Енергоатом”.

Кандидат технічних наук. Відмінник енергетики України, Почесний працівник атомної енергетики, Заслужений працівник атомної енергетики. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки у 2014 році за роботу «Комплекс методів та заходів забезпечення безпечної експлуатації та ефективності АЕС України».


Вашетіна Наталія Віталіївна

Головний бухгалтер ДП НАЕК «Енергоатом»

Народилася 11 грудня 1956 року  у с. Петруші Ріпкинського району Чернігівської області.

У 1981 році закінчила Українську сільськогосподарську академію за спеціальністю «Бухгалтерський облік у сільському господарстві».

Працювала на керівних посадах у державних та комерційних підприємствах .

З жовтня 1999-го до січня 2003 р. – головний бухгалтер НАЕК «Енергоатом».

2003-2005 рр. – головний бухгалтер ТОВ «Валєнсьє», ТОВ «Фінансові інвестиції».

З лютого 2005 року Наталію Віталіївну призначено головним бухгалтером НАЕК «Енергоатом».

Відмінник атомної енергетики. Почесний працівник атомної енергетики.