Відеоновини

Оперативний персонал Запорізької АЕС працює в особливому режимі

Розмір шрифту

Скинути
17.04.2020

Критично важливий оперативний персонал Запорізької АЕС працює в особливих умовах, які охоплюють не лише знаходження працівників на роботі, але й їх вільний час. Це повна обсервація, коли між змінами фахівці перебувають не вдома, а у визначених місцях.

Відповідне рішення було прийняте на рівні Компанії для усіх АЕС з метою максимального обмеження контактів із зовнішнім світом фахівців, які забезпечують безперебійну роботу енергоблоків атомних станцій. До цієї категорії відносяться начальники зміни АЕС, персонал блочних та центрального щитів управління, відділу комерційної диспетчеризації.

Особливий режим роботи передбачає більш щільний, 4-змінний графік, ізоляцію у вільний час та максимальне обмеження спілкування з працівниками інших підрозділів та служб під час знаходження на робочому місці. Обов’язковим є медичний огляд перед зміною та після зміни, з вимірюванням температури, пульсу, тиску.

Вахта триває два тижні, далі – ротація. Зараз 64 працівника у вільний час знаходяться в профілакторії, 84 – у готелі. Їм надані комфортабельні номери, забезпечене харчування. На станцію персонал везуть окремими автобусами, відразу на територію, безпосередньо до блоків або корпусу, де знаходиться робоче місце.

Головна незручність обсервації – це ізоляція, обмеження пересування та спілкування, зокрема з родинами. Але ситуація, яка склалася через розповсюдження в Україні COVID-19, вимагає відмовитись від звичного способу життя.

«У такому режимі, коли нас змінюють через два тижні, працювати можна. Ми – оперативники і свою відповідальність цілком усвідомлюємо. В зміні ніхто навіть під сумнів не ставив доречність таких заходів. І серед нас є такі, хто залишиться на вахті ще на два тижні», – зазначив начальник зміни енергоблока Володимир Шульгін.

Чергова ротація оперативного персоналу Запорізької АЕС відбудеться на початку наступного тижня.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 році, третій – в 1986 році, четвертий – в 1987 році, п'ятий – в 1989 році, шостий – в 1995 році.