ЕНЕРГОАТОМ
КОЖНА ДРУГА ЛАМПОЧКА В УКРАЇНІ
КОЖНА ДРУГА ЛАМПОЧКА В УКРАЇНІ
ПОСТІЙНИЙ РОЗВИТОК ТЕХНОЛОГІЙ
ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТЕ ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ
У зоні відчуження Чорнобильської АЕС під головуванням т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» Павла Павлишина відбулось виїзне засідання міжвідомчої робочої групи та оперативного штабу проекту «Будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для реакторів ВВЕР АЕС України».
13 грудня на атомних станціях України в роботі 13 з 15 енергоблоків. Через балансове обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 3,03 млн кВт-г електроенергії.
12.12.2019На об’єктах Рівненської АЕС відбулися Всеукраїнські навчально-методичні збори з питань реагування на надзвичайні ситуації за участю представників апарату ДСНС України та регіональних управлінь Служби порятунку країни.
12.12.2019В управлінні інформації та громадських зв’язків ВП ЮУАЕС спільно з навчально-тренувальним центром започаткували новий проєкт: з об’єктами енергокомплексу знайомитимуть працівників, які тільки-но влаштувалися на роботу.
12.12.201912 грудня на атомних станціях України в роботі 13 з 15 енергоблоків. Через балансове обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 2,75 млн кВт-г електроенергії.
11.12.201911 грудня на атомних станціях України в роботі 13 з 15 енергоблоків. На енергоблоці №1 Запорізької АЕС 77-а доба капітального планового ремонту. На енергоблоці №1 Хмельницької АЕС 382-а доба середнього планового ремонту.
10.12.2019Відповідно до наказу №1511-к від 5 грудня 2019 року ДП «НАЕК «Енергоатом» тимчасово виконуючим обов’язки генерального директора Рівненської АЕС призначено Сергія Куроєдова.
10.12.201910 грудня 1984 року блок №1 ЗАЕС було підключено до енергосистеми країни. Саме відтоді веде відлік своєї історії Запорізька атомна електростанція. За три з половиною десятиріччя історія енергоблоку та станції рясніє чималою кількістю яскравих сторінок, якими по праву пишається колектив.
10.12.201910 грудня на атомних станціях України в роботі 13 з 15 енергоблоків. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС ‒ у межах норми.
09.12.2019На проммайданчику Южно-Української АЕС 11 грудня відбудеться чергова планова перевірка обладнання системи оповіщення з вмиканням сирен. Відповідно до спеціально розробленої програми персонал цеху диспетчерського та технологічного управління проводить такі перевірки щомісяця. Їх основна мета – визначення працездатності системи оповіщення.
09.12.20199 грудня, з нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби з корупцією, в рамках Меморандуму про партнерство з державними компаніями для підготовки до членства у Всеукраїнській мережі доброчесності та комплаєнсу, на базі ВП «Запорізька АЕС» проводиться конференція на тему: «Запобігання і протидія корупції в Україні: як змінювати систему та досягати результату».
Будівельна готовність об’єктів Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) з українських АЕС вийшла на фінішну пряму та становить 92-96%. Термін введення в експлуатацію 1-го пускового комплексу заплановано на 2020 рік. ЦСВЯП стане автономною ядерною установкою, яка забезпечить тривале зберігання (100 років) ВЯП з діючих енергоблоків РАЕС, ЮУАЕС та ХАЕС. Для зберігання ВЯП використовуватиметься технологія поверхневого «сухого» зберігання із застосуванням двобар’єрної системи ізоляції ВЯП від навколишнього середовища, що забезпечується обладнанням спеціально спроектованих інженерних систем контейнерного типу. Проектна місткість ЦСВЯП складатиме 458 контейнерів HI-STORM, які зможуть вмістити у собі 16 529 відпрацьованих паливних збірок.
Звідки українці отримують понад 50% електроенергії? Що спільного між каструлею та ядерним реактором? Скільки грамів урану треба, щоб замінити 4 тони вугілля? Як відбувається ланцюгова ядерна реакція? Про все це ви дізнаєтесь, подивившись новий анімаційний ролик Енергоатома «Як працює АЕС».
Мало не забули, неочікуваною новиною для багатьох стане надзвичайний рівень безпеки, який гарантують сучасні українські АЕС, а також той факт, що за рівнем викидів забруднюючих речовин АЕС практично не відрізняються від найчистіших вітроелектростанцій. Менше трьох хвилин вам знадобиться, щоб отримати базові знання про найпотужнішого виробника електроенергії в Україні – НАЕК «Енергоатом».
28 березня на майданчику будівництва ЦСВЯП відбулась міжвідомча нарада та оперативний штаб «Будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України».
У засіданні взяли участь президент Енергоатома Юрій Недашковський, генеральний директор ВП «Атомпроектінжиніринг» Юрій Шейко, а також представники Посольства США в Україні та інш.
АТ «Турбоатом» та компанія Westinghouse підписали Меморандум про взаємодію у сфері атомної енергетики. Документ було підписано 7 листопада в ході ХVІ Міжнародного форуму «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє» на стенді Енергоатома генеральним директором Турбоатома Віктором Суботіним, віце-президентом і управляючим директором компанії Westinghouse у Північній Європі Азіз Дагом та президентом НАЕК «Енергоатом» Юрієм Недашковським.
Компанії домовилися про посилення співпраці у напрямку впровадження проектів з розвитку атомно-промислового комплексу України.
НАЕК «Енергоатом» взяв участь у Міжнародному форумі для бізнесу: «Сучасні корпоративні практики гендерної рівності та протидії домашньому насильству». У рамках Форуму відбулось підписання першої в Україні Декларації бізнесу задля гендерної рівності та запобігання домашньому насильству.