кВт-г
198.65 млн кВт-г виробництво енергії на АЕС за 30.09.2020
мкЗв/г
0.10 мкЗв/г радіаційний стан на майданчиках АЕС 30.09.2020

Документ було підписано 30 вересня в Офісі Президента України очільником Енергоатома Петром Котіним та президентом і головним виконавчим директором Westinghouse Патріком Фраґманом. Контрактом передбачено впровадження в експлуатацію паливних збірок для реакторів типу ВВЕР-440 виробництва Westinghouse на ВП «Рівненська АЕС».

01.10.2020

Президент: «Ми захищатимемо атомну генерацію в Україні»

Таку заяву глава держави Володимир Зеленський зробив 1 жовтня на Рівненщині під час спілкування з представниками ЗМІ

01.10.2020

Петро Котін: “Саме на атомній генерації базуватиметься вся енергетика України і за 20, і за 50 років”

30 вересня 2020 року відбулося засідання Науково-технічної ради ДП «НАЕК «Енергоатом», на якому було обговорено проєкт «Концепції довгострокової Державної цільової економічної програми розвитку атомної енергетики».

01.10.2020

Майбутній будмайданчик енергоблоків № 3, 4 ХАЕС придатний для початку будівництва - попередні висновки робочої групи

Стан майбутнього будівельного майданчика енергоблоків № 3, 4 Хмельницької АЕС задовільний, придатний для облаштування виробничих і монтажних зон всіх етапів будівництва, подальшого монтажу та запуску і випробувань енергоблоків

01.10.2020

Енергоатом вперше поставив електроенергію до Молдови

«Енергоатом» вперше здійснив експортну поставку виробленої українськими АЕС електричної енергії до Молдови. До цієї країни протягом жовтня буде експортовано 14,9 тис. МВт·г електричної енергії.

29.09.2020

Проєкт розпорядження Уряду про передачу функцій з управління НАЕК «Енергоатом» передано на розгляд КМУ

З метою належного виконання Указу Президента України Енергоатом направив на розгляд Кабінету Міністрів проєкт розпорядження «Про передачу функцій з управління ДП «НАЕК «Енергоатом»

01.10.2020

1 жовтня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, два працюють з обмеженнями

1 жовтня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків: Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті. Енергоблоки №1 та №3 ЮУАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

30.09.2020

30 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, два працюють з обмеженнями

30 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків: Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті. Енергоблоки №1 та №3 ЮУАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

29.09.2020

29 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, три працюють з обмеженнями

29 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків: Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті. Енергоблоки №1 ЗАЕС та №1,3 ЮУАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

28.09.2020

Тренажерний комплекс спеціальної підготовки ремонтного персоналу Запорізької АЕС відновив заняття з підтримки кваліфікації

В тренажерному комплексі спеціальної підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру Запорізької АЕС відновилися заняття з підтримки кваліфікації персоналу, які раніше були припинені через карантин

28.09.2020

28 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, три працюють з обмеженнями

28 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків: Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті. Енергоблоки №1 ЗАЕС та №1,3 ЮУАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

25.09.2020

Усунено несправність, виявлену на зупиненому на ремонт енергоблоці №4 ЗАЕС

На енергоблоці №4 Запорізької АЕС, який з 1 травня 2020 року знаходиться в капітальному плановому ремонті (стан реакторної установки - «холодний зупин»), усунено несправність, виявлену 24 вересня.

25.09.2020

25 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, три працюють з обмеженнями

25 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків: Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті. Енергоблоки №1 ЗАЕС та №1,3 ЮУАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

25.09.2020

Вперше на Запорізькій АЕС виконується заміна трубопроводів бризкальних басейнів

Фахівці гідротехнічного цеху Запорізької АЕС вперше виконують заміну трубопроводів розбризкуючих пристроїв на бризкальних модулях, які через особливості конструкції називають «промені»

24.09.2020

24 вересня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті, три працюють з обмеженнями

24 вересня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків: Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті. Енергоблоки №1 ЗАЕС та №1,3 ЮУАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

23.09.2020

Енергоатом оголосив черговий продаж електроенергії на експорт

25 вересня 2020 року об 11:00 на майданчику ТБ “Українська енергетична біржа” розпочнеться черговий аукціон з продажу електроенергії Енергоатома

Ядерні Розмови: Віктор Шендерович про розвиток ядерної енергетики та добудову енергоблоків ХАЕС-3,4

Що потрібно, щоб добудувати 3-ій та 4-ий енергоблоки Хмельницької АЕС? Чому не існує рівнозначної альтернативи атомній енергетиці? Про це – у черговому випуску #ЯдерніРозмови з Віктором Шендеровичем, який віддав галузі понад 50 років свого життя та є одним з авторів атомної карти України.

Гендиректор Škoda JS: Ми не бачимо перешкод для добудови енергоблоків ХАЕС

Для добудови третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС немає перешкод - як з технічної точки зору, так і з точки зору забезпечення безпеки експлуатації цих блоків відповідно до європейських вимог. Таку думку висловив генеральний директор і заступник голови правління чеської компанії Škoda JS a.s. Франтішек Крчек, коментуючи результати переговорів з керівництвом ДП НАЕК «Енергоатом», які проходили у Києві 16 вересня.

Франтішек Крчек повідомив, що участь Škoda JS як одного з лідерів європейського енергетичного машинобудування в добудові енергоблоків №3 і №4 ХАЕС була однією з головних тем переговорів з керівництвом Енергоатома. Гендиректор Škoda JS переконаний: добудова енергоблоків ХАЕС є найбільш економічно вигідним рішенням для України. «Наші фахівці у 2015 році вже відвідували Хмельницьку атомну електростанцію, і давали висновок щодо добудови, по готовності, по техніко-економічним обґрунтуванням. Деяке обладнання вже було поставлено, в тому числі внутрішнє, тобто, певні попередні роботи були виконані, однак потім вони були припинені. Зараз ми готові до них повернутися », - сказав Франтішек Крчек.

Він також зазначив, що ще у 2014 році між Енергоатомом і Škoda JS був підписаний меморандум, в якому співпрацю з будівництва в Україні атомних енергоблоків було названо одним з пріоритетів. «Škoda має успішний досвід виготовлення та постачання обладнання реакторного острова для енергоблоків типу ВВЕР, всю необхідну технічну документацію і висококваліфікованих фахівців», - підкреслив Франтішек Крчек.

На його думку, проект добудови Хмельницької АЕС має багато спільного з добудовою АЕС Моховце в Словаччині. (Будівництво енергоблоків №3 та №4 АЕС Моховце було зупинено у 1992 році а потім відновлено). Франтішек Крчек уточнив, що Škoda JS поставила ключові системи першого контуру і транспортно-технологічної частини для третього і четвертого енергоблоків АЕС Моховце. «Третій енергоблок Моховце буде введено в експлуатацію до кінця 2020 року», - додав він.

Франтішек Крчек переконаний, що будівництво нових атомних енергоблоків повністю відповідає цілям Євросоюзу з мінімізації викидів вуглекислого газу. «В останні роки рівень підтримки розвитку атомної енергетики в світі почав зростати, що пов'язано в першу чергу з необхідністю ефективної протидії глобальним кліматичним змінам. Внесок атомної енергетики як низьковуглецевої технології виробництва електроенергії в зменшення викидів вуглекислого газу очевидний. При цьому відмова від АЕС веде до зростання викидів, оскільки потужності відновлюваних джерел електроенергії недостатні і виведені з експлуатації атомні енергоблоки доведеться заміщати вугільними або газовими електростанціями, що буде означати повернення до зростання викидів. За останні 5-7 років необхідність мінімізації викидів СО2 стала поштовхом для відновлення будівництва нових атомних енергоблоків. Згідно соціальним опитуванням, в Чехії 60% населення підтримує збереження атомної енергетики в країні. Все це дозволяє чеським підприємствам, задіяним в ядерно-енергетичній галузі, з оптимізмом дивитися в майбутнє », - додав керівник Škoda JS.

Він висловив подяку за можливість зустрітися з вищим керівництвом НАЕК «Енергоатом» і обговорити співпрацю між компаніями та перспективні проекти. «Високий рівень поточного співробітництва Škoda JS і Енергоатома задовольняє обидві сторони. Компанії повністю виконують взаємні зобов'язання», - зазначив Франтішек Крчек.

У свою чергу начальник відділу продажів Східна Європа Škoda JS Ян Умпрехт високо оцінив потенціал українських підприємств в частині локалізації виробництва устаткування для добудови енергоблоків №3 і №4 ХАЕС. «У нас вже є позитивний досвід, коли ми залучаємо до проекту місцеві фірми і місцевих фахівців. За багатьох причин це найкращий підхід - максимально залучати до проекту місцеві сили: і робочих, і фахівців, і постачальників», - переконаний Ян Умпрехт. Він не виключив, що в майбутньому Škoda JS могла б залучити українські компанії до спільної роботи за проектом будівництва енергоблоку №5 на чеській АЕС Дуковани.

Представник Škoda JS повідомив, що за останній час чеська компанія поставила значні обсяги високотехнологічного обладнання для українських АЕС, серед якого: транспортер для перевезення контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом для Запорізької АЕС, обладнання для перевантажувальних машин на енергоблоки №3, №4 та №5 ЗАЕС. «Зараз йде монтаж раніше поставленого обладнання систем примусового скидання тиску із системи герметичного огородження енергоблоків, ведеться робота з постачання полярних кранів для енергоблоків №1 та №2 Южно-Української АЕС» - уточнив начальник відділу продажів Східна Європа Škoda JS.

Що стосується планів з поглиблення співпраці, то за словами Яна Умпрехта, Škoda JS зацікавлена ​​в подальшому розширенні поставок на українські АЕС устаткування для поводження з ядерним паливом: «Ми пропонуємо перевантажувальні контейнери і в цілому контейнерну програму різних форматів. Зараз поставляються стелажі для ущільненого зберігання відпрацьованого палива на Рівненській АЕС. Минулого тижня відбувся монтаж стелажа на блоці №1 РАЕС, а наступного тижня монтаж починається на блоці №2».

Ще одним перспективним напрямом Ян Умпрехт вважає поставку на українські АЕС модернізованих Škoda JS крокових електромагнітних приводів ШЕМ-М, на які компанія надає гарантію на 25 років.

Нагадаємо, в жовтні 2014 року Škoda JS a.s. і НАЕК «Енергоатом» підписали меморандум про співпрацю. Згідно з документом області співпраці можуть включати наступні напрями: спорудження, експлуатація і технічне обслуговування енергоблоків АЕС; науково-технічне співробітництво; підвищення безпеки, реконструкція і модернізація АЕС; продовження терміну служби енергоблоків АЕС; поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами; підготовка персоналу для АЕС та інші узгоджені сторонами напрями співпраці.

Ядерні Розмови: Людмила Володіна про корпоратизацію НАЕК «Енергоатом»

Ядерні Розмови: Петро Котін про технічні наслідки балансових обмежень

Атомна енергетика – це не лише надзвичайно важливо, але й вкрай складно. Щоб бодай якось розуміти, що відбувається в атомній генерації електроенергії, які в ній новини, тенденції та прогнози, треба мати фах і досвід. А ще – вміти простими словами пояснити складні процеси, показати пересічному громадянину взаємозв’язки між ними, проаналізувати, чим та чи інша подія може обернутися в майбутньому. Саме тому Енергоатом започатковує новий формат спілкування – #Ядерні_Розмови. Найдосвідченіші фахівці та експерти галузі розповідатимуть нам, чим живе та дихає атомна енергетика, в якому напрямку вона рухається, які цілі переслідує. Тож буде пізнавально і корисно, та водночас легко й зрозуміло. Першим «просвітником» в атомній тематиці став тимчасово виконуючий обов’язки президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін. Він пояснив, які загрози несе впроваджене урядом обмеження потужності українських АЕС, які технічні наслідки спричиняє. А ще – які існують варіанти розвитку ситуації та яким є закордонний досвід.

Просто про складне

Звідки українці отримують понад 50% електроенергії? Що спільного між каструлею та ядерним реактором? Скільки грамів урану треба, щоб замінити 4 тони вугілля? Як відбувається ланцюгова ядерна реакція? Про все це ви дізнаєтесь, подивившись новий анімаційний ролик Енергоатома «Як працює АЕС».

Мало не забули, неочікуваною новиною для багатьох стане надзвичайний рівень безпеки, який гарантують сучасні українські АЕС, а також той факт, що за рівнем викидів забруднюючих речовин АЕС практично не відрізняються від найчистіших вітроелектростанцій. Менше трьох хвилин вам знадобиться, щоб отримати базові знання про найпотужнішого виробника електроенергії в Україні – НАЕК «Енергоатом».

Хід будівництва ЦСВЯП (березень 2019 року)

28 березня на майданчику будівництва ЦСВЯП відбулась міжвідомча нарада та оперативний штаб «Будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України».

У засіданні взяли участь президент Енергоатома Юрій Недашковський, генеральний директор ВП «Атомпроектінжиніринг» Юрій Шейко, а також представники Посольства США в Україні та інш.

3D-eкскурсія на Запорізьку АЕС

3D-eкскурсія на Южно-Українську АЕС

Стан будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива на кінець 2018

Президент Енергоатома Юрій Недашковський поспілкувався зі студентами

НАЕК «Енергоатом» очолив першу п’ятірку рейтингу «Прозорість державних підприємств в Україні» - за підсумками 2019 року загальний показник прозорість Компанії склав 55,17%. Рейтинг, презентований 31 березня, було підготовлено на основі дослідження, проведеного Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) у партнерстві з Інститутом економічних та соціальних реформ (INEKO, Словаччина) за підтримки SlovakAid.