кВт-г
201.23 млн кВт-г виробництво енергії на АЕС за 27.10.2020
мкЗв/г
0.10 мкЗв/г радіаційний стан на майданчиках АЕС 27.10.2020

28 жовтня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків. Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 8 375 МВт, поточна потужність становить 8 375 МВт.

28.10.2020

Падіння цін на ринку електроенергії 19–25 жовтня 2020 року сталося через аномальне зниження попиту - «Енергоатом-Трейдинг»

Минулого тижня в ЗМІ з'явився матеріал маніпулятивного й замовного характеру щодо ситуації, що склалася на «ринку на добу наперед» 19–25 жовтня. Тому «Енергоатом-Трейдинг» надає об'єктивну оцінку ситуації

23.10.2020

Петро Котін: Атомна енергетика може стати точкою росту для економіки всієї України

На цьому очільник Енергоатома наголосив під час круглого столу на тему: «Ключові напрямки розвитку атомно-промислового комплексу», який відбувся 22 жовтня за ініціативи Української енергетичної асоціаціїи

22.10.2020

Енергоатом-Трейдинг реалізував на біржі 36,6 тис. МВт-г електроенергії

Сьогодні, 22 жовтня 2020 року, відбувся аукціон з продажу електроенергії Енергоатома у формі спеціальної сесії з продажу пакетів лотів. Енергоатом-Трейдинг реалізував на ТБ «Українська енергетична біржа» весь виставлений обсяг

22.10.2020

Герман Галущенко: Енергоатом може вийти на ринок електроенергії країн Балтії

НАЕК «Енергоатом» має всі шанси для виходу на ринок електричної енергії балтійських країн транзитом через Білорусь, впевнений віцепрезидент Компанії Герман Галущенко

22.10.2020

Україна має розвивати власне виробництво обладнання для АЕС включно з корпусами реакторів – Володимир Бронніков

Для забезпечення сталого розвитку атомної генерації Україна має розвивати власне виробництво обладнання для АЕС включно з виробництвом корпусів ядерних реакторів, вважає почесний президент УкрЯТ Володимир Бронніков

28.10.2020

28 жовтня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті

28 жовтня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків: Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

27.10.2020

27 жовтня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті

27 жовтня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків: Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

26.10.2020

26 жовтня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті

26 жовтня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків: Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

23.10.2020

Під головуванням очільника Енергоатома Петра Котіна на ЗАЕС відбулась робоча нарада, присвячена питанням ремонтів

У ході наради Петро Котін наголосив на необхідності дотримання чіткого плану дій з підключення до мережі енергоблоків ЗАЕС, які наразі перебувають у ремонті

23.10.2020

Пресреліз про публічні обговорення питань реалізації Комплексної зведеної програми КЗПБ

ДП "НАЕК «Енергоатом» з метою неухильного подальшого підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля, реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій

23.10.2020

23 жовтня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті

23 жовтня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків: Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

22.10.2020

22 жовтня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті

22 жовтня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків: Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

21.10.2020

21 жовтня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті

21 жовтня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків: Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

20.10.2020

Профспілка Енергоатома підтримує кроки адміністрації, спрямовані на виведення Компанії з кризи

Голова профспіки Енергоатома в ефірі ток-шоу Energy Freedom зауважив, що Міненерго, якому підпорядковується Компанія, проводить недолугу політику стосовно неї й не зацікавлене у подальшому розвитку атомної енергетики.

20.10.2020

20 жовтня з 15 енергоблоків АЕС п’ять перебувають в ремонті

20 жовтня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків: Енергоблоки №2,4,5 ЗАЕС, енергоблок №4 РАЕС та енергоблок №2 ХАЕС – перебувають у ремонті.

Енергоатом та Bitfury Holding B.V. підписали Меморандум про співпрацю зі створення дата-центрів поблизу АЕС

ДП НАЕК «Енергоатом» та голландська компанія Bitfury Holding B.V. підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з метою створення дата-центрів на територіях АЕС України. Документ підписали очільник Енергоатома Петро Котін і директор Bitfury Holding B.V. Олег Блінков 13 жовтня в центральному офісі Енергоатома.

Як зазначається в Меморандумі, його метою є збереження або збільшення обсягів виробництва електроенергії атомною генерацією України та відновлення балансу виробництва/споживання електроенергії в країні. Серед передумов підписання документа сторони зазначили швидке зростання індустрії послуг центрів обробки даних як галузі, в якій знаходять своє впровадження найновіші апаратні технології та яка дозволяє консолідувати інформаційні ресурси і скоротити сукупні витрати на володіння ІТ-інфраструктурою.

В документі прогнозується, що загальне енергоспоживання проєкту може сягати 2 ГВт.

Коментуючи підписання Меморандуму, Петро Котін підкреслив, що співпраця між Енергоатомом та Bitfury Holding дозволить вирішити одну з найгостріших проблем галузі – обмеження видачі електроенергії з АЕС України. «Дякую усім фахівцям Енергоатома та Bitfury Holding, які долучилися до підготовки Меморандуму та довели перший етап співробітництва між компаніями до логічного завершення. Це початок великої та складної роботи, яка дозволить вирішити низку стратегічних завдань як для Енергоатома, так і для України загалом», – наголосив керівник НАЕК.

У свою чергу Олег Блінков висловив подяку керівництву та фахівцям Енергоатома за плідну співпрацю. «Ми дуже задоволені нашою взаємодією з представниками Компанії, яка триває вже кілька місяців. Наразі ми поклали початок унікальному за масштабами проєкту, – підкреслив він– У ході співробітництва ми переконалися, що Енергоатом зберіг потужний науково-технічний, проєктний та виробничий потенціал. І це дозволяє нам із впевненістю казати: ваша Компанія має все необхідне, щоб стати піонером в реалізації настільки потужних проєктів у сфері створення обчислювальних центрів».

Для Довідки: Група компаній Bitfury Group – світовий технологічний лідер, який створює продукти нового покоління. З моменту свого заснування в 2011 році Bitfury орієнтована на реалізацію проєктів у сфері штучного інтелекту, технології блокчейн, цифрових активів, технологій охолодження високопродуктивних дата-центрів та інших. Поміж інфраструктурних продуктів компанії представлені рішення для процесингу транзакцій цифрових активів, побудовані на базі обчислювальних чіпів власного дизайну, та рішення для обчислень штучного інтелекту в дата-центрах і на периферійних пристроях. Bitfury є розробником й інтегратором програмних продуктів на базі власної блокчейн-платформи Exonum ™, аналітичної платформи Crystal ™ для різних блокчейн-мереж. Bitfury входить у рейтинги глобальних лідерів Forbes Blockchain 50 & Forbes Fintech 50, а також у лист глобальних технологічних піонерів World Economic Forum. Компанія є членом і співзасновником некомерційної організації INATBA, що працює в партнерстві з Єврокомісією над просуванням технології блокчейн в бізнес-співтоваристві і органах державного управління ЄС.

Петро Котін: "Зараз ми на стадії добудови цього великого об'єкта для України"

Володимир Коровкін: «Розвиток атомної енергетики – це питання майбутнього економіки нашої країни»

Ядерні Розмови: Віктор Шендерович про розвиток ядерної енергетики та добудову енергоблоків ХАЕС-3,4

Що потрібно, щоб добудувати 3-ій та 4-ий енергоблоки Хмельницької АЕС? Чому не існує рівнозначної альтернативи атомній енергетиці? Про це – у черговому випуску #ЯдерніРозмови з Віктором Шендеровичем, який віддав галузі понад 50 років свого життя та є одним з авторів атомної карти України.

Гендиректор Škoda JS: Ми не бачимо перешкод для добудови енергоблоків ХАЕС

Для добудови третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС немає перешкод - як з технічної точки зору, так і з точки зору забезпечення безпеки експлуатації цих блоків відповідно до європейських вимог. Таку думку висловив генеральний директор і заступник голови правління чеської компанії Škoda JS a.s. Франтішек Крчек, коментуючи результати переговорів з керівництвом ДП НАЕК «Енергоатом», які проходили у Києві 16 вересня.

Франтішек Крчек повідомив, що участь Škoda JS як одного з лідерів європейського енергетичного машинобудування в добудові енергоблоків №3 і №4 ХАЕС була однією з головних тем переговорів з керівництвом Енергоатома. Гендиректор Škoda JS переконаний: добудова енергоблоків ХАЕС є найбільш економічно вигідним рішенням для України. «Наші фахівці у 2015 році вже відвідували Хмельницьку атомну електростанцію, і давали висновок щодо добудови, по готовності, по техніко-економічним обґрунтуванням. Деяке обладнання вже було поставлено, в тому числі внутрішнє, тобто, певні попередні роботи були виконані, однак потім вони були припинені. Зараз ми готові до них повернутися », - сказав Франтішек Крчек.

Він також зазначив, що ще у 2014 році між Енергоатомом і Škoda JS був підписаний меморандум, в якому співпрацю з будівництва в Україні атомних енергоблоків було названо одним з пріоритетів. «Škoda має успішний досвід виготовлення та постачання обладнання реакторного острова для енергоблоків типу ВВЕР, всю необхідну технічну документацію і висококваліфікованих фахівців», - підкреслив Франтішек Крчек.

На його думку, проект добудови Хмельницької АЕС має багато спільного з добудовою АЕС Моховце в Словаччині. (Будівництво енергоблоків №3 та №4 АЕС Моховце було зупинено у 1992 році а потім відновлено). Франтішек Крчек уточнив, що Škoda JS поставила ключові системи першого контуру і транспортно-технологічної частини для третього і четвертого енергоблоків АЕС Моховце. «Третій енергоблок Моховце буде введено в експлуатацію до кінця 2020 року», - додав він.

Франтішек Крчек переконаний, що будівництво нових атомних енергоблоків повністю відповідає цілям Євросоюзу з мінімізації викидів вуглекислого газу. «В останні роки рівень підтримки розвитку атомної енергетики в світі почав зростати, що пов'язано в першу чергу з необхідністю ефективної протидії глобальним кліматичним змінам. Внесок атомної енергетики як низьковуглецевої технології виробництва електроенергії в зменшення викидів вуглекислого газу очевидний. При цьому відмова від АЕС веде до зростання викидів, оскільки потужності відновлюваних джерел електроенергії недостатні і виведені з експлуатації атомні енергоблоки доведеться заміщати вугільними або газовими електростанціями, що буде означати повернення до зростання викидів. За останні 5-7 років необхідність мінімізації викидів СО2 стала поштовхом для відновлення будівництва нових атомних енергоблоків. Згідно соціальним опитуванням, в Чехії 60% населення підтримує збереження атомної енергетики в країні. Все це дозволяє чеським підприємствам, задіяним в ядерно-енергетичній галузі, з оптимізмом дивитися в майбутнє », - додав керівник Škoda JS.

Він висловив подяку за можливість зустрітися з вищим керівництвом НАЕК «Енергоатом» і обговорити співпрацю між компаніями та перспективні проекти. «Високий рівень поточного співробітництва Škoda JS і Енергоатома задовольняє обидві сторони. Компанії повністю виконують взаємні зобов'язання», - зазначив Франтішек Крчек.

У свою чергу начальник відділу продажів Східна Європа Škoda JS Ян Умпрехт високо оцінив потенціал українських підприємств в частині локалізації виробництва устаткування для добудови енергоблоків №3 і №4 ХАЕС. «У нас вже є позитивний досвід, коли ми залучаємо до проекту місцеві фірми і місцевих фахівців. За багатьох причин це найкращий підхід - максимально залучати до проекту місцеві сили: і робочих, і фахівців, і постачальників», - переконаний Ян Умпрехт. Він не виключив, що в майбутньому Škoda JS могла б залучити українські компанії до спільної роботи за проектом будівництва енергоблоку №5 на чеській АЕС Дуковани.

Представник Škoda JS повідомив, що за останній час чеська компанія поставила значні обсяги високотехнологічного обладнання для українських АЕС, серед якого: транспортер для перевезення контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом для Запорізької АЕС, обладнання для перевантажувальних машин на енергоблоки №3, №4 та №5 ЗАЕС. «Зараз йде монтаж раніше поставленого обладнання систем примусового скидання тиску із системи герметичного огородження енергоблоків, ведеться робота з постачання полярних кранів для енергоблоків №1 та №2 Южно-Української АЕС» - уточнив начальник відділу продажів Східна Європа Škoda JS.

Що стосується планів з поглиблення співпраці, то за словами Яна Умпрехта, Škoda JS зацікавлена ​​в подальшому розширенні поставок на українські АЕС устаткування для поводження з ядерним паливом: «Ми пропонуємо перевантажувальні контейнери і в цілому контейнерну програму різних форматів. Зараз поставляються стелажі для ущільненого зберігання відпрацьованого палива на Рівненській АЕС. Минулого тижня відбувся монтаж стелажа на блоці №1 РАЕС, а наступного тижня монтаж починається на блоці №2».

Ще одним перспективним напрямом Ян Умпрехт вважає поставку на українські АЕС модернізованих Škoda JS крокових електромагнітних приводів ШЕМ-М, на які компанія надає гарантію на 25 років.

Нагадаємо, в жовтні 2014 року Škoda JS a.s. і НАЕК «Енергоатом» підписали меморандум про співпрацю. Згідно з документом області співпраці можуть включати наступні напрями: спорудження, експлуатація і технічне обслуговування енергоблоків АЕС; науково-технічне співробітництво; підвищення безпеки, реконструкція і модернізація АЕС; продовження терміну служби енергоблоків АЕС; поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами; підготовка персоналу для АЕС та інші узгоджені сторонами напрями співпраці.

Ядерні Розмови: Людмила Володіна про корпоратизацію НАЕК «Енергоатом»

Ядерні Розмови: Петро Котін про технічні наслідки балансових обмежень

Атомна енергетика – це не лише надзвичайно важливо, але й вкрай складно. Щоб бодай якось розуміти, що відбувається в атомній генерації електроенергії, які в ній новини, тенденції та прогнози, треба мати фах і досвід. А ще – вміти простими словами пояснити складні процеси, показати пересічному громадянину взаємозв’язки між ними, проаналізувати, чим та чи інша подія може обернутися в майбутньому. Саме тому Енергоатом започатковує новий формат спілкування – #Ядерні_Розмови. Найдосвідченіші фахівці та експерти галузі розповідатимуть нам, чим живе та дихає атомна енергетика, в якому напрямку вона рухається, які цілі переслідує. Тож буде пізнавально і корисно, та водночас легко й зрозуміло. Першим «просвітником» в атомній тематиці став тимчасово виконуючий обов’язки президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін. Він пояснив, які загрози несе впроваджене урядом обмеження потужності українських АЕС, які технічні наслідки спричиняє. А ще – які існують варіанти розвитку ситуації та яким є закордонний досвід.

Просто про складне

Звідки українці отримують понад 50% електроенергії? Що спільного між каструлею та ядерним реактором? Скільки грамів урану треба, щоб замінити 4 тони вугілля? Як відбувається ланцюгова ядерна реакція? Про все це ви дізнаєтесь, подивившись новий анімаційний ролик Енергоатома «Як працює АЕС».

Мало не забули, неочікуваною новиною для багатьох стане надзвичайний рівень безпеки, який гарантують сучасні українські АЕС, а також той факт, що за рівнем викидів забруднюючих речовин АЕС практично не відрізняються від найчистіших вітроелектростанцій. Менше трьох хвилин вам знадобиться, щоб отримати базові знання про найпотужнішого виробника електроенергії в Україні – НАЕК «Енергоатом».

Хід будівництва ЦСВЯП (березень 2019 року)

28 березня на майданчику будівництва ЦСВЯП відбулась міжвідомча нарада та оперативний штаб «Будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України».

У засіданні взяли участь президент Енергоатома Юрій Недашковський, генеральний директор ВП «Атомпроектінжиніринг» Юрій Шейко, а також представники Посольства США в Україні та інш.

3D-eкскурсія на Запорізьку АЕС

НАЕК «Енергоатом» очолив першу п’ятірку рейтингу «Прозорість державних підприємств в Україні» - за підсумками 2019 року загальний показник прозорість Компанії склав 55,17%. Рейтинг, презентований 31 березня, було підготовлено на основі дослідження, проведеного Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) у партнерстві з Інститутом економічних та соціальних реформ (INEKO, Словаччина) за підтримки SlovakAid.