Культура безопасности

Представители Энергоатома приняли участие в VII Международной конференции «Промышленная безопасность. Лучшие практики»

Размер шрифта

Сбросить
28.10.2019

Представники НАЕК «Енергоатом» взяли участь у VII Міжнародній конференції присвяченій промисловій безпеці та найкращим світовим практикам. Головною темою заходу була визначена - «Глобальна стратегія Vision Zero в Україні: від усвідомлення до втілення». Відбувався захід за участі представників міжнародних організацій у галузі безпеки ISSA (Всесвітня асоціація соціального страхування), Європейської агенції з безпеки та гігієни праці із Великої Британії, Німеччини, Швеції, ПАР, Литви, Польщі, США, а також кращих вітчизняних експертів з промислової безпеки. Команду фахівців Енергоатома очолив начальник відділу охорони праці та пожежної безпеки дирекції з нагляду за безпекою НАЕК «Енергоатом» Олександр Григоренко.

Це перший міжнародний захід в Україні, присвячений упровадженню в країні концепції Vision Zero, яка в 2017 році під час Всесвітнього конгресу з безпеки праці в Сінгапурі була визнана першою глобальною стратегією у галузі безпеки праці. Концепція базується на впровадженні 7 «золотих правил». Робочим інструментом 7 «золотих правил» є попереднє самостійне тестування, яке проходять роботодавці, керівники, менеджери для початкової оцінки стану профілактичної роботи щодо зниження рівнів травматизму та захворюваності працівників в організації, на підприємстві.

Розпочинаючи конференцію, Генеральний секретар секції гірничо-добувної промисловості Міжнародної організації соціального забезпечення (МОСЗ) Helmut Ehnes розповів про переваги стратегії «VISION ZERO» та зазначив, що до неї вже приєдналися понад 50 країн та тисячі підприємств у світі. Розроблена МОСЗ стратегія Vision Zero або «Нульовий травматизм» демонструє якісно новий підхід до організації профілактики, що об'єднує три напрямки - безпеку, гігієну праці і благополуччя працівників. Стратегія пропонує концепцію, реалізація якої буде сприяти зниженню рівня виробничого травматизму і професійної захворюваності. До розробки цих рекомендацій було залучено понад 1000 фахівців з безпеки праці з усього світу. Це готові інструменти для розробки і реалізації стратегії охорони праці на будь-якому підприємстві.

Участь в Vision Zero встановлює більш високі стандарти для підвищення рівня захищеності людей, прагнення не тільки відповідати вимогам законодавства, але і приймати усі можливі додаткові заходи, необхідні для зниження ризиків. Ключовий пріоритет – людське життя.

Під час конференції учасники дискусії мали змогу отримати кваліфіковані відповіді на всі питання, з урахуванням різних напрямків управління безпекою. Також цей захід став ефективним майданчиком для зустрічей провідних українських виробників засобів індивідуального захисту та гігієни праці з представниками великих промислових виробництв, зацікавлених у забезпеченні якісного захисту. На конференції була також можливість ознайомитися із новітніми технологіями, які застосовуються при розробці засобів індивідуального захисту.