Культура безопасности

На Хмельницкой АЭС проходит внутренний мониторинг состояния культуры безопасности

Размер шрифта

Сбросить
16.03.2020

Удосконалення культури безпеки - важливий напрямок діяльності щодо забезпечення сталого і безпечного розвитку атомної енергетики. Фундаментальними компонентами культури безпеки на ХАЕС є знання і компетентність, які забезпечуються професійною підготовкою персоналу всіх рівнів, самопідготовкою, системою збереження знань і загальною культурою.

З метою внутрішнього моніторингу стану культури безпеки у ВП ХАЕС триває перевірка підрозділів атомної станції. Спеціальна внутрішня комісія з перевірки стану культури безпеки з 16 по 26 березня досліджуватиме напрямки «Експлуатація», «Хімія», Технічне обслуговування і ремонт», «Радіаційний захист», «Поводження з радіоактивними відходами», «Досвід експлуатації» та ще багато інших векторів.

За результатами перевірки, комісія розробить звіт, в якому будуть відображені розділи з виявлення невідповідностей; позитивні практики; короткий аналіз наведеної узагальненої статистики з напрямку діяльності, що перевірялась, у порівнянні з попереднім періодом; надасть висновки щодо діяльності ВП ХАЕС за відповідним напрямком.

Моніторинг і внутрішня самооцінка культури безпеки сприятиме розумінню того, яким чином може підтримуватися і забезпечуватися система управління, а також сприятиме виявленню слабких місць, здатних призводити до погіршення функціонування і ставати причиною відмови в роботі обладнання.

Формування високої культури безпеки є одним з основних завдань менеджменту для АЕС. Така культура впливає на структуру, управління і стиль роботи організації, а також на ставлення, підходи і прихильність принципам культури безпеки працівників на всіх рівнях організації.