Пресс-центр

Делегация Венгерского ядерного общества посетила Хмельницкую АЭС

Размер шрифта

Сбросить
19.03.2019

Представники Угорського ядерного товариства відвідали Хмельницьку АЕС з робочим візитом. Візит угорської делегації відбувся з 14 по 17 березня в рамках виконання заходів, передбачених Меморандумом про взаємодію і співпрацю, підписаним 30 січня 2017 року між Українським ядерним товариством (УкрЯТ) та Угорським ядерним товариством.

Під час візиту було проведено зустріч угорських фахівців з керівництвом Хмельницької АЕС, на якій обговорювалися актуальні питання діяльності ХАЕС, перспективи добудови енергоблоків №3 та №4, а також реалізації проекту «Енергоміст «Україна – ЄС».

Генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко розповів угорським колегам про роботу з продовження експлуатації першого енергоблока станції та плани зі спорудження нових генеруючих потужностей.

У зустрічі взяли участь президент УкрЯТ Григорій Муляр, голова профспілкової організації Енергоатома Олексій Лич та секретар Угорського ядерного товариства Вечі Іштван Арон.

Учасники зустрічі обговорили питання розширення взаємодії між національними операторами АЕС та ядерними товариствами України та Угорщини, розвиток ядерної науки, передачу знань від ветеранів галузі молодим фахівцям.

Також обговорювались практика проведення інформаційної та просвітницької роботи стосовно роз’яснення громадськості актуальних питань функціонування атомної галузі.

У своєму виступі під час зустрічі з угорськими колегами, виконавчий секретар УкрЯТ Данило Лавренов зазначив, що Українське ядерне товариство щороку організовує та проводить понад 30 заходів загальноукраїнського масштабу, серед яких освітні та просвітницькі проекти, міжнародні конференції та круглі столи, візити представників ЗМІ та неурядових організацій на підприємства атомно-промислового комплексу України, тренінги для фахівців по роботі з громадськістю в атомній енергетиці. Крім того, УкрЯТ бере участь в громадських радах при центральних органах виконавчої влади, організовує фотоконкурси та спортивні змагання, видає науково-технічний журнал «Ядерна енергетика та довкілля».

Для представників Угорського ядерного товариства було проведено екскурсію виробничими потужностями Хмельницької АЕС, під час якої вони, зокрема, відвідали учбово-тренувальний центр, де ознайомились з підготовкою оперативного персоналу ХАЕС, а також побували на майданчику незавершеного будівництва енергоблока №3 станції.