Пресс-центр

На РАЭС обсудили состояние подготовки к партнерской проверке ВАО АЭС

Размер шрифта

Сбросить
04.02.2020

На Рівненській АЕС відбулася нарада щодо підготовки до партнерської перевірки Всесвітньої асоціації організацій, які експлуатують АЕС, та спостереження за роботою персоналу на повномасштабних тренажерах блочного щита управління (СРО), що відбудуться у червні та липні поточного року на майданчику електростанції.

У ході наради під головуванням т.в.о. генерального директора РАЕС Сергія Куроєдова було обговорено стан реалізації підготовчих заходів до партнерської перевірки (ПП) ВАО АЕС, у рамках якої влітку поточного року діяльність РАЕС перевірятиметься за вісьмома областями.

За словами начальника служби забезпечення якості РАЕС Віктора Саворони, на підприємстві вже проведена самооцінка відповідно до нової редакції документу ВАО АЕС «Виробничі завдання і критерії їх виконання», у тому числі, за напрямами лідерства та вдосконалення. В цілому, було розроблено 143 заходи, з яких станом на січень 2020 року виконано 30, решта – в стадії виконання. «Найближчим часом ми повинні направити до Асоціації результати анкетування керівництва РАЕС за характеристиками здорової культури ядерної безпеки – це 10 критеріїв, за якими буде оцінюватися стан культури безпеки на підприємстві. Важливо, щоб результати самооцінки керівництва електростанції та оцінки команди ПП корелювали між собою», – наголосив Віктор Саворона.

Минулого року на Рівненській АЕС згідно із встановленими галузевими та станційними вимогами було розпочато переоцінку рекомендацій Звітів ВАО АЕС щодо важливого досвіду експлуатації (SOER). Підхід до переоцінки був кардинально змінений, адже різниця від попередніх полягала в тому, що наразі проводилася не лише актуалізація документів за номером та назвою, але й на предмет відповідності документам ВАО АЕС. На Рівненській АЕС дана актуалізація була виконана у повному обсязі.

«Інформація щодо SOER, яка має увійти до пакету попередньої інформації на партнерську перевірку, готова у повному обсязі та направлена в НАЕК «Енергоатом» для узагальнення та контролю на галузевому рівні. Всього було актуалізовано 236 рекомендацій із 17 звітів SOER. З попередньої експертизи, на сьогоднішній день 213 рекомендацій мають оцінку «задовільно». Тобто 91% рекомендацій наразі виконані та за 9% очікується чергова перевірка. Наступний етап – ознайомлення із самооцінками та підготовка необхідних підтверджуючих матеріалів», – відзначив провідний інженер - керівник групи з використання досвіду експлуатації служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації РАЕС Олександр Кратік.

Під час чергової наради також було обговорено організацію робіт щодо підготовки до попереднього візиту у березні поточного року керівників команд партнерської перевірки ВАО АЕС і СРО. У ході візиту передбачається інтерв’ю із керівництвом РАЕС, обговорення попереднього переліку питань, що будуть на основній ПП і СРО, складення протоколу щодо її організації, обхід електростанції. Заплановано також провести спостереження за виконанням робіт при проведенні ППР на енергоблоці №2 і за тренуваннями персоналу на повномасштабних тренажерах блочного щита управління. Як зауважив представник ВАО АЕС на Рівненській АЕС Анатолій Васильчук, у зв’язку з тим, що міжнародними експертами оцінюється також і відкритість майданчика найближчим часом буде складено та передано ВАО АЕС графік ремонтних робіт для організації спостережень на партнерській перевірці. Наразі ж проводиться роз’яснювальна робота з оперативним персоналом та їх навчання в частині методології проведення партнерських перевірок ВАО АЕС та CPO.

«Факти, які будуть виявлені під час попереднього візиту, разом із пакетом інформаційних матеріалів будуть розіслані команді ПП, яка наразі формується. Ці факти можуть слугувати підґрунтям для формування областей для покращення», - підкреслив Віктор Саворона.