Пресс-центр

На энергоблоке №1 Хмельницкой АЭС продолжаются ремонтные работы

Размер шрифта

Сбросить
18.02.2020

На Хмельницькій АЕС тривають ремонтні роботи з відновлення працездатності турбогенератора енергоблока №1. Значнй обсяг робіт виконують працівники турбінного цеху.

«Через проблеми з ротором, виявлені під час пускових операцій, не вдалося завершити ремонтні роботи у визначені терміни», – наголосив під час зустрічі з корпоративними ЗМІ начальник турбінного цеху ВП ХАЕС Анатолій Куценко.

Реакторна установка знову переведена в режим гарячої зупинки, ремонт ротора генератора продовжується. При цьому значна частина обладнання турбінного цеху знаходиться в роботі, забезпечуючи тепловідведення.

За словами Анатолія Куценка, працівники турбінного підрозділу беруть участь у виведенні в ремонт елементів генератора, допомагають персоналу енергоремонтного підрозділу виконувати певні роботи з його ремонту, а також здійснюють необхідні поточні планові роботи. Наступним етапом ремонтної кампаній для працівників ХАЕС, і турбінного підрозділу зокрема, буде капітальний планово- попереджувальний ремонт (ППР) на другому енергоблоці, який заплановано на липень поточного року. У рамках ППР передбачено проведення реконструкції системи регулювання турбіни.

Згідно з технологічними вимогами до системи регулювання, атомні енергоблоки повинні бути задіяні в первинному регулюванні потужності в енергосистемі, і вже зараз турбіністи спільно із працівниками цеху теплової автоматики і вимірювань готуються до належного виконання модернізаційних робіт. Відповідне обладнання пройшло заводські випробування, в яких брали участь і фахівці турбінного цеху, і незабаром надійде на майданчик.

«Успішне завершення ремонтних робіт на першому енергоблоці і підготовка до ППР Х/2 Хмельницької АЕС,- підсумував керівник турбінного цеху, – пріоритетне завдання не лише для турбіністів, а і для всього колективу ХАЕС».

Довідка. Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України.