Пресс-центр

США рассматривают варианты замещения импорта урана из России и наращивают собственные мощности обогащения ядерного топлива

Размер шрифта

Сбросить
20.05.2021

Міністерство енергетики США разом з Конгресом намагається вирішити питання скорочення рівня імпорту урану з РФ. Розглядаються варіанти нарощування власних потужностей, а також заміщення російського урану продукцією з Казахстану. Днями законодавці США обговорили ці питання з міністром енергетики в Комітеті з асигнувань Палати представників.

Багато конгресменів занепокоєні тим, що США імпортують з Росії суттєві обсяги урану: станом на вересень 2020 року основними експортерами цього ядерного матеріалу були Канада (21%), Казахстан і Австралія (по 18%), Росія (15%) й Узбекистан (9%). Тому для Америки важливо нарощувати своє виробництво.

Конгресмени покладаються в цьому питанні на потужності корпорації Centrus Energy, що 2019 року уклала контракт з Управлінням ядерної енергетики Міненерго США на створення каскаду центрифуг для виробництва палива з високим вмістом низькозбагаченого урану (HALEU –  high assay low enriched uranium, тобто уран з рівнем збагачення вище 5%, але нижче 20%). Нині Centrus модернізує завод у Пайктоні, штат Огайо, де планують запустити 16 газових центрифуг для демонстрації технології виробництва HALEU. Вартість контракту – 115 млн доларів. Пустити завод планують не пізніше червня 2022 року, запевняють у Centrus Energy.

«Власні потужності в області збагачення урану важливі як для наших програм національної безпеки, так і для наступного покоління ядерних реакторів», – вважає міністр енергетики США Дженніфер Ґренхолм. А на час нарощування свого виробництва американці продовжують шукати заміну імпорту урану з Російської Федерації.

Одночасно Європарламент вимагає, щоб Євросоюз зменшив свою залежність від Росії у сфері енергетики та закликає інституції ЄС і всі країни – члени Євросоюзу вимагати припинення будівництва Північного потоку-2 та атомних станцій, що зводяться за участю Росатома. Такий заклик міститься в ухваленій наприкінці квітня резолюції, яку підтримали  569 європарламентарів.