Пресс-центр

Самый молодой атомный энергоблок Украины празднует 15 лет надежной и безопасной работы

Размер шрифта

Сбросить
10.10.2019

10 жовтня 2004 року до енергетичної мережі було підключено наймолодший атомний енергоблок України – енергоблок №4 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС. За роки експлуатації ним вироблено 93 млрд 218 млн кВт-г електроенергії, енергоблок модернізовано відповідно до кращих світових стандартів під час 12 планово-попереджувальних ремонтів та з початку поточного року демонструє показовий коефіцієнт використання встановленої потужності на рівні 78,9%.

Пуск енергоблоку №4 РАЕС став вірним стратегічним рішенням, що сприяло потужному поштовху в розвитку та зміцненні економіки України. За 15 років експлуатації на енергоблоці втілено багато новітніх технологій, зокрема встановлено сучасні клапани імпульсно-запобіжних пристроїв компенсатора тиску та парогенераторів по першому та другому контурах, запроваджено потужні комплексні системи діагностики, мобільну дизель-генераторну станцію тощо.

Енергоблок №4 є пілотним із впровадження системи АСІКС, проведення інспекції ядерного палива за допомогою стенду Westinghouse, реалізації програми підвищення потужності енергоблоків РАЕС. Зокрема наразі під час планового-попереджувального ремонту виконано роботи з модернізації для підвищення потужності енергоблоку до 101,5%, що дасть вагомий внесок у підвищення енергобезпеки та в підтримку енергонезалежності країни.

Варто відзначити, цьогоріч енергоблок №4 РАЕС визнано кращим з культури безпеки на Х Міжнародній науково-практичній конференції з культури безпеки АЕС. А минулого року в рамках впровадження модифікованої технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом за технологією компанії Holtec International вперше у турбінному відділенні енергоблоку №4 було проведено вхідний контроль перевантажувального багатоцільового контейнера HI-TRAC.

Важлива також і соціальна складова, адже в рамках пуску енергоблоку №4 було виділено близько 65 млн грн на фінансування заходів соціально-культурного спрямування у Рівненській та Волинській областях. Завдяки цим коштам в місті-супутнику добудовано міський центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю та 72-квартирний житловий будинок, збудовано пішохідний міст через річку Стир, реконструйовано спорткомплекс РАЕС «Ізотоп» та автодорогу по вулиці Рівненська. До того ж, з пуском блоку підвищення потужності РАЕС майже на третину дозволило збільшити й виробництво електроенергії, що, у свою чергу, позитивно вплинуло на суму субвенції для громад зони спостереження.

Сьогодні надійна та безпечна робота енергоблоку є свідченням відповідальності та професіоналізму рівненських атомників. З нагоди відзначення ювілейної дати від дня пуску енергоблоку №4 РАЕС більше 20 працівників Рівненської АЕС буде нагороджено почесними відзнаками підприємства та Компанії. Крім того, з нагоди 15-річчя пуску енергоблоку №4 Рівненська АЕС привітала своїх поціновувачів на соціальних сторінках у фейсбуці: нагороджено переможця конкурсу привітань на сторінці «ВП «Рівненська АЕС» та найактивнішу шанувальницю сторінки «Informatom». Ними стали відповідно провідний інженер управління турбіною турбінного цеху №2 РАЕС Андрій Курець та працівниця цеху дезактивації та радіоактивних відходів РАЕС Оксана Коршунова. Атомники отримають у подарунок корпоративну сувенірну продукцію.

Поки наймолодший вітчизняний атомний енергоблок відзначає свій ювілей персонал Рівненської АЕС впевнено дивиться у майбутнє та сподівається у перспективі побачити поповнення великої родини – будівництво енергоблоку №5.