Пресс-центр

На Ривненской АЭС прошла очередная плановая инспекция МАГАТЭ

Размер шрифта

Сбросить
17.02.2020

14 лютого 2020 року на Рівненській АЕС відбулась чергова планова інспекція Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), яка здійснює контроль щодо застосування гарантій до ядерного матеріалу в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ відповідно до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Захід відбувся з метою перевірки відпрацьованого ядерного палива на енергоблоці №1 (ВВЕР-440) Рівненської АЕС після проведення планово-попереджувального ремонту (ППР-2020). Крім того були перевірені засоби спостереження та встановлені печатки МАГАТЕ на енергоблоках №№1, 2.

Учасниками перевірки стали інспектори МАГАТЕ Растіслав Хайдушек та В. Унсал. Інспекція проходила за участю головного спеціаліста - державного інспектора Інспекції Держатомрегулювання на РАЕС Віталія Малютяка та фахівців відділу ядерної безпеки електростанції.

По завершенню інспекції відбувся дебрифінг, у ході якого обговорювалися питання щодо результатів проведення інспекційної перевірки та терміни проведення наступної. Планову інспекцію МАГАТЕ проведено успішно, в повному обсязі та без зауважень.