Пресс-центр

На Ривненской АЭС продолжается внедрение технологии Holtec International

Размер шрифта

Сбросить
29.07.2019

На Рівненській АЕС триває реалізація низки заходів із впровадження модифікованої технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) американської корпорації Holtec International. Один із них - технічне переоснащення системи управління перевантажувальних машин (МПС-1000) на енергоблоках №№3, 4 (ВВЕР-1000).

За словами начальника цеху з ремонту та технічного обслуговування реакторів енергоремонтного підрозділу РАЕС Юрія Крупка, модернізацію МПС проводять фахівці електростанції під авторським наглядом спеціалістів угорських компаній «EVIG Engineering Co. Ltd.». Роботи з технічного переоснащення, є важливими, оскільки перевантажувальні машини призначені для перевантаження ядерного палива та унікальними.

«Компанія «EVIG Engineering Co. Ltd.» є розробником системи управління МПС енергоблоків №№3,4 Рівненської АЕС. Відповідно до впровадження технології Holtec для транспортування ВЯП на РАЕС є необхідність введення низки змін в системі управління МПС. На виконання цих робіт відведено близько трьох тижнів, які заплановані в період ремонтної кампанії енергоблоку №3. Ще одним із завдань є випробування системи управління МПС в рамках введення в експлуатацію контейнерів, призначених для поводження з ВЯП, - прокоментував Ньюлаш  Йожеф Імре. - Система повність автоматизована та працює згідно з програмою математичного забезпечення. Аналогічні системи управління МПС введені в роботу на ХАЕС, ЗАЕС та ЮУАЕС, проте слід зауважити, що комплексні роботи з технічного переоснащення МПС проводяться на Рівненській АЕС вперше серед АЕС України».

Як зазначив Юрій Крупко, пізніше після реалізації технологічних процедур будуть проведені приймальні випробування системи, що дозволить ввести перевантажувальну машину в дослідну, а згодом й в промислову експлуатацію.

Довідка. Holtec International – світовий постачальник обладнання і систем для атомної, сонячної і теплової енергетики. В Україні Holtec International бере участь у двох проектах, а саме: будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) для українських АЕС, а також будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива-2 (СВЯП-2) на майданчику Чорнобильської АЕС.