Пресс-центр

На РАЭС завершился мониторинг выполнения мероприятий по повышению уровня безопасности энергоблоков

Размер шрифта

Сбросить
01.04.2019

Рівненську АЕС з робочим візитом відвідали представники Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Консультанта інспектора кредиторів (КІК) та групи управління проекту (ГУП) з метою моніторингу виконання контрактів, що реалізуються в рамках спільного з ЄБРР/Євратом проекту Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС (КзПБ), а також обговорення плану подальших дій, зокрема, виявлення потенційних проблемних питань та визначення коригувальних заходів.

До складу делегації, яка працювала на майданчику РАЕС впродовж чотирьох днів, увійшли: представники консультанта-інспектора кредиторів (КІК) Георгій Кривошеїн та Егле Стонкуте (Литва), групи управління проектами (ГУП) – керівник Консультанта Мішель Леві (Франція), та представник НАЕК «Енергоатом, Антон Дирін.

Як зазначив керівник групи КІК КзПБ Георгій Крівошеїн, у ході візиту виконані усі пункти запланованої програми, зокрема проведено інтерв’ю з відповідальними керівниками робіт Програми та керівником інспекції на РАЕС Держатомрегулювання України, здійснено обходи на енергоблоці №3, оглянуто змонтоване устаткування та обладнання, що знаходиться на складах та буде монтуватись під час планово-попереджувального ремонту( ППР) 2019 року. Представник КІК надав рекомендацію щодо підтримки графіків реалізації заходів КзПБ в актуальному стані та зауважив на компетентності та відкритості задіяного персоналу за реалізацію заходів Програми.

«Значний обсяг робіт виконано у ході ППР на енергоблоці №3 у минулому році, зокрема впроваджено системи нормальної експлуатації реакторного та турбінного відділень, систему автоматичного управління резервної дизельної електростанції (САУ РДЕС), системи післяаварійного моніторингу та контролю концентрацію водню та інші. Наразі реалізація Програми ще не завершена. Під час ППР 2019-2020 років заплановано низку трудомістких заходів: модернізацію другого та третього каналів системи безпеки на енергоблоці №3, впровадження САУ РДЕС та комплектних розподільчих пристроїв 6 кВ - 0,4 кВ на енергоблоці №4, встановлення міцнощільних глушок для колекторів парогенераторів та системи очищення бризкальних басейнів, системи примусового скиду тиску із контайменту енергоблоків №№3, 4. Результати проведеної перевірки дозволять скласти вичерпний звіт з реалізації КзПБ для банку-кредитора», - підсумував Георгій Крівошеїн.

За словами Мішеля Леві, даний візит був успішним для Рівненської АЕС, НАЕК «Енергоатом» та групи управління проектом. «Для нас важливим було побачити співпрацю між РАЕС і представниками ГУП. Під час обходів на проммайданчику електростанції ми побачили явний прогрес щодо реалізації заходів КзПБ. Хотілося б відзначити і високий рівень організації проведеного візиту, у ході якого відбувся обмін інформацією та оцінками ризиків стосовно контрактів Програми», - прокоментував керівник Консультанта ГУП КзПБ Мішель Леві.

У свою чергу, головний інженер - перший заступник генерального директора РАЕС Павло Ковтонюк, висловив слова вдячності експертам за проведену роботу та надані рекомендації. «Кредитні кошти ЄБРР/Євратом дозволили реалізувати на Рівненській АЕС велику кількість заходів з підвищення рівня безпеки та надійності її енергоблоків. Безумовно, цей процес є важливим не лише для нашої країни, а й для країн Європи та усього світу в цілому. Реалізація КзПБ дозволить виконати міжнародні зобов'язання України щодо рекомендацій МАГАТЕ та ЄС у частині підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС».

Наступний візит представників КІК та ГУП заплановано на 2020 рік.