Пресс-центр

На РАЭС идет подготовка к партнерской проверке ВАО АЭС-2020

Размер шрифта

Сбросить
16.01.2020

Відповідно до плану роботи Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції, у червні-липні 2020 року на майданчику Рівненської АЕС буде проведена партнерська перевірка (ПП) та спостереження за роботою персоналу на повномасштабних тренажерах блочного щита управління (СРО). Перевірку здійснюватиме міжнародна команда експертів згідно з методологією асоціації ВАО АЕС.

Відповідно до методології ПП у липні 2020 року перевірятиметься діяльність РАЕС за 8 областями: організація і адміністрація, експлуатація, ремонт, інженерна підтримка, радіаційний захист, хімія, навчання і кваліфікація, протипожежний захист. За кожним із напрямків визначено відповідальних керівників щодо організації та координації підготовчих заходів.

В той же час на Рівненській АЕС проводиться планомірна підготовка до ПП ВАО АЕС-2020 відповідно до наказу, хід виконання якого систематично контролюється. Зокрема, усі напрацювання в цьому напрямку обговорюються на відповідних нарадах. Відповідальність за виконанням підготовчих заходів до ПП покладено на заступника генерального директора з якості та управління (ЗГДЯУ) Віктора Кравця. Фахівець коментує, що за участю керівництва електростанції й відповідальних за реалізацію підготовчих заходів було обговорено нову редакцію документу ВАО АЕС «Виробничі завдання і критерії їх виконання» (ВЗКВ), що був представлений та затверджений на Генеральній асамблеї ВАО АЕС, яка відбулась у Лондоні в жовтні минулого року.

За словами Віктора Кравця, ВЗКВ – це стандарт діяльності та корпоративної організації АЕС. Документ призначений для сприяння в досягненні найвищих рівнів якості з експлуатації, техобслуговування і ремонту, надання підтримки та управління промисловими атомними електростанціями. Саме цим документом будуть керуватися експерти ВАО АЕС під час партнерської перевірки на РАЕС. «Аналізуючи новий стандарт ВЗКВ 2019-1 бачимо, що по всьому тексту документу акцентовано увагу на словах «ядерна» та «чутливе обладнання». Змінено суттєво розділи, які стосуються радіаційної безпеки і поводження з ядерним паливом. Зміщено акцент з підготовки персоналу на його розвиток, фактичне належне виконання робіт, демонстрацію персоналом і лідерами «господарського ставлення» в процесі діяльності на АЕС. Змінено назву і внесено нові критерії з управління важкими аваріями у розділі «Протиаварійна готовність». Доповнено новими виробничими задачами, такими як RM.1 «Інтегроване управління ризиками» та FS.1 «Пожежна безпека». Саме цей документ використовуватиметься експертами у ході перевірки, тому нині вкрай важливо проаналізувати усі внесені зміни, аби максимально ефективно підготуватися до ПП ВАО АЕС-2020», ­ зауважив Віктор Кравець.

Також фахівець зосередив увагу на особливій підготовці персоналу електростанції щодо розвитку та вдосконалення лідерських якостей, відповідно до вимог нових документів ВАО АЕС та Інституту експлуатації атомних електростанцій США (Institute of Nuclear Power Operations, INPO). Зокрема, атомник наголосив на необхідності покращень в цьому напрямі діяльності Рівненської АЕС, що дозволить підвищити рівень культури безпеки підприємства.

Варто відзначити, що загалом впродовж 2019 року в заходах ВАО АЕС від Рівненської АЕС взяло участь 72 працівника підприємства: 9 – чоловік в ПП; 22 атомників – в МП, асист-візитах; 35 людей – в семінарах, робочих зустрічах; 6 – в виїзних бенчмаркінгах.

Довідково: З метою ефективного використання членства Рівненської АЕС ВАО АЕС, виконання програм та рішень керівних органів асоціації, спрямованих на підвищення професійного та технічного рівня персоналу атомних станцій, розширення обміну інформацією з безпеки та надійності АЕС на електростанції уже активно впроваджуються організаційно-технічні заходи з підготовки до ПП ВАО АЕС-2020. Розпочато реалізацію «Плану роботи ВАО АЕС-МЦ на 2020 рік» та призначено відповідальних за його виконання на майданчику підприємства. Зокрема, призначено осіб, відповідальних за виконання напрямків співробітництва з ВАО АЕС та координацію цієї співпраці. Продовжується робота з регіональним центром асоціації за напрямками: «Обмін інформацією з досвіду експлуатації», «Показники роботи ВАО АЕС», відправка повідомлень про малозначущі події, повідомлень про порушення та відхилення в роботі енергоблоків АЕС.