Пресс-центр

На Хмельницкой АЭС готовятся к партнерской проверки ВАО АЭС

Размер шрифта

Сбросить
25.02.2019

На Хмельницькій АЕС 25 лютого розпочали роботу міжнародні експерти Всесвітньої асоціації операторів, які експлуатують атомні електро­станції (ВАО АЕС) з підготовки до партнерської перевірки, що запланована у вересні.  

Під час презентаційної наради генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко ознайомив іноземних гостей із основними напрямками діяльності підприємства, акцентував увагу на заходах, які дають можливість підвищити рівень безпечної експлуатації діючих енергоблоків та культури виробництва, а також познайомив з своїми колегами, які тісно співпрацюватимуть із міжнародними експертами.

Керівник команди партнерської перевірки та незалежного ядерного нагляду словацької компанії Slovenske Elektrarne Любомир Креніцкі розповів про основні напрямки проведення місії з підготовки до партнерської перевірки, що охоплюють організаційну структуру, експлуатацію, технічне обслуговування і ремонт, інженерно-технічне забезпечення, досвід експлуатації, радіаційний захист, підготовку персоналу, протиаварійну готовність, протипожежний захист, хімію.

За словами Любомира Креніцкі програма партнерських перевірок ВАО АЕС дає можливість членам Асоціації вивчати та обмінюватися кращими світовими досягненнями безпечної та надійної експлуатації АЕС.

«Результатом майбутньої партнерської перевірки стане конфіденційний звіт, в якому зазначатимуться позитивні моменти, а також виявлені недоліки. Команда надасть рекомендації щодо покращення відповідних напрямків діяльності АЕС», - наголосив експерт.

Довідка. Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), об'єднує всіх операторів АЕС світу. Вона сприяє обміну досвідом експлуатації АЕС, для того щоб члени Асоціації могли працювати спільно для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності під час експлуатації своїх атомних станцій.

До складу Всесвітньої Ради керуючих ВАО АЕС входять 14 членів, серед яких керівники найбільших світових операторів АЕС.