Пресс-центр

На Хмельницкой АЭС начала работу миссия ВАО АЭС

Размер шрифта

Сбросить
03.06.2019

Міжнародні експерти ВАО АЕС (Всесвітня асоціація операторів атомних електростанцій) проводитимуть  спостереження за роботою трьох змін блочного щита управління на повномасштабному тренажері навчально-тренувального центру за сценаріями нормальної, нештатної та аварійних ситуацій.

Роботу міжнародної групи очолює радник програми АЕС – МЦ (Московський центр) Україна Максим Дироватий. Його промічниками є старший радник програми партнерської перевірки, представник офісу ВАО АЕС в Гонконзі Тингкуї Ванг, керівник повномасштабного тренажера Запорізької АЕС Михайло Меренков, спостерігач і координатор від Хмельницької АЕС, провідний інструктор навчально-тренувального центру Андрій Сторощук, представник ВАО АЕС-МЦ на Хмельницькій АЕС Дмитро Шубовський.

У ході презентаційної наради, що передувала початку роботи місії, перед її учасниками виступив генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко. Очільник енергетичного підприємства  коротко охарактеризував роботу електростанції за різними напрямками діяльності. Він акцентував увагу на виконанні заходів з продовження терміну експлуатації першого енергоблока, який зараз перебуває у фазі тривалого планово- попереджувального ремонту.

«Днями на нашій електростанції  завершила роботу комісія Держатомрегулювання України за участю представників низки урядових структур. Її висновки позитивні щодо оцінки виконання заходів з продовження терміну експлуатації першого енергоблока. Це дає можливість внесення змін до ліцензії на право експлуатації першого енергоблока у понад проектний термін» - наголосив Микола Панащенко.

Під час наради представники ВАО АЕС розповіли про плани роботи міжнародних експертів, яка триватиме два тижні.Експерти ознайомляться з особливостями ПМТ, відповідною документацією, спостерігатимуть безпосередньо за роботою персоналу БЩУ.