Пресс-центр

На Хмельницкой АЭС модернизируют системы радиационного контроля

Размер шрифта

Сбросить
02.04.2020

Модернізуючи системи радіаційного контролю, Хмельницька АЕС мінімалізує вплив на  довкілля та підвищує безпеку працівників. Зокрема, у рамках виконання програми заходів з продовження терміну експлуатації енергоблока №1, значний  обсяг модернізаційних  робіт виконав персонал цеху радіаційної безпеки (ЦРБ) ВП ХАЕС.

Впроваджено сканувальний спектрометр випромінювання людини, радіаційний контроль потужності дози нейтронів у гермооболонці першого енергоблока, радіаційний контроль І контуру за реперними радіонуклідами з можливістю відслідковувати в режимі он-лайн зміни радіоактивності теплоносія першого контуру, замінено кабельну продукцію. Здійснено також модернізацію системи радіаційного контролю за нерозповсюдженням радіоактивних речовин, яка дозволяє проводити не частковий, а 100% контроль забруднення тіла людини після виконання нею робіт у зоні суворого режиму.

За словами начальника цеху радіаційної безпеки ВП ХАЕС Віктора Андрійчука, у 2019 році було  закуплено метеокомплекс фірми Vaisala  для  лабораторії автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО), спектрометр для лабораторії спектрометрії і контролю герметичності оболонок, радіометр для лабораторії зовнішнього радіаційного контролю. А ще замінили лабораторні меблі в зоні суворого режиму, обновили парк переносних приладів оперативному персоналу. Замінили і провели налагодження пристроїв детектування системи радіаційного контролю на енергоблоці №1 і спецкорпусі. 

За участі представників постачальника обладнання персонал ЦРБ пройшов відповідне навчання. «Поставлене обладнання поки що тільки в дослідній експлуатації, воно дотепер на гарантійному обслуговуванні, разом з виробником відшліфовуємо всі нюанси, аби досягти максимальної ефективності та ввести обладнання в промислову експлуатацію», - підсумував Віктор Андрійчук.