Пресс-центр

Комиссия Госатомрегулирования провела инспекционное обследование на Хмельницкой АЭС

Размер шрифта

Сбросить
04.03.2019

У рамках розгляду заяви НАЕК «Енергоатом» щодо внесення змін до ліцензії на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки» енергоблоків №1, 2 Хмельницької АЕС, комісія Держатомрегулювання провела інспекційне обстеження.

Інспекційне обстеження проводилося згідно із законом України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» з метою перевірки спроможності заявника дотримуватися умов провадження заявленого виду діяльності, встановлених нормами та правилами з ядерної та радіаційної безпеки, а також перевірки повноти і достовірності відомостей, що містяться у документах, поданих НАЕК «Енергоатом» разом із заявою.

Під час обстеження розглядались питання щодо ефективності заходів з мінімізації радіоактивних відходів (РАВ) та удосконалення системи поводження з ними відповідно до «Комплексної програми поводження з радіоактивними відходами у ДП «НАЕК «Енергоатом». Приділялась увага також питанням оцінки безпеки систем поводження та аналізу складу та кількості РАВ, у тому числі стану елементів та систем, потужностей з переробки та наявності об’ємів для зберігання відходів, враховуючи періодичне переоцінювання безпеки експлуатації енергоблоків.

За результатами обстеження Хмельницької АЕС комісія Держатомрегулювання підтвердила достовірність матеріалів з обґрунтування безпеки, наданих разом із заявами про внесення змін до ліцензій на експлуатацію ядерних установок енергоблоків Хмельницької АЕС, а також спроможність здійснювати діяльність з переробки і зберігання радіоактивних відходів, що утворюються на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки».

Комісія рекомендувала Державній інспекції ядерного регулювання України внести зміни до ліцензій на експлуатацію ядерних установок енергоблоків ХАЕС в частині здійснення діяльності з переробки і зберігання радіоактивних відходів, що утворюються на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки».