Пресс-центр

Глава Энергоатома: Разговоры о срыве ремонтной программы АЭС – манипуляция

Размер шрифта

Сбросить
02.03.2021

ДП «НАЕК «Енергоатом» сумлінно виконує всі ремонти відповідно до Прогнозного енергетичного балансу Міністерства енергетики України. Про жодні зриви кампанії з боку атомників не могло бути й мови. Про це в інтерв’ю виданню «БізнесЦензор» заявив т.в.о. президента Компанії Петро Котін.

«Енергоатом виконував всі ремонти. Та коли вся країна почала обговорювати проблеми теплової генерації, дефіцит вугілля і аварійні зупинки ТЕС, окремим чиновникам і представникам галузі потрібно було зняти з себе відповідальність за ситуацію, що виникла. Тому і вигадали такий мем – мовляв, «в усьому винні атомники». Для цього було запущено низку інформаційних кампаній, щедро оплачувалися «експерти» і ЗМІ», – пояснив Петро Котін.

За його словами, НАЕК мала затверджений баланс на вироблення електроенергії. За період з серпня 2020-го по січень 2021 року Енергоатом перевиконав прогнозний баланс на 35%, тоді як теплова генерація – лише на 15%. Такі дані наводить НЕК «Укренерго». У перший місяць 2021 року Енергоатом перевиконав прогнозний баланс на 6%. Керівник Компанії висловив подив, чому у ситуації, коли атомна генерація перевиконує взяті на себе зобов’язання, до неї висуваються претензії щодо ремонту енергоблоків.

«Атомний блок – це складний технічний об’єкт, – пояснив Петро Котін. – На 100% потужності він працює 280-320 днів, якщо немає якогось форс-мажора, коли його треба відключити і підремонтувати. Опісля він виходить в ремонт – коли випрацював паливо. У вересні 2020 року два енергоблоки мали вийти з ремонту і в робочому стані увійти в осінньо-зимовий період. А фактично ремонтні роботи посунулися на три місяці – через те, що ми недовипрацювали паливо». За його словами, графік ремонтно-паливної кампанії змістився через балансові обмеження, що протягом минулого року на вітчизняні АЕС накладало Міністерство енергетики.