Деятельность

В городе-спутнике Ривненской АЭС прошел первый культурно-художественный фестиваль EnergyArtFest

Размер шрифта

Сбросить
17.09.2019

До Дня міста Вараш у місті-супутнику Рівненської АЕС за підтримки енергогенеруючого підприємства, Міністерства культури України, Рівненської обласної державної адміністрації, ГО «Агенція сталого розвитку міста» та БК «Алатир-Інвест» відбувся перший культурно-мистецький фестиваль «Енергія мистецтва» (EnergyArtFest).

Фестиваль EnergyArtFest у 2019 році став переможцем конкурсу культурно-мистецьких проектів Мінкультури України «Малі міста - великі враження». За словами автора проекту, голови правління ГО «Агенція сталого розвитку міста» Олени Хмельник, створення відкритого мистецького простору для промоції культурних та креативних індустрій в місті та проведення культурно-мистецьких заходів під відкритим небом дозволить активізувати розвиток культурної сфери міста енергетиків. «Тому, EnergyArtFest – це не просто фестиваль, це формування платформи для розвитку творчого потенціалу міста-супутника РАЕС», - підкреслила О. Хмельник.

Новий вуличний креативний простір створено на території м-ну Ювілейний, яка перебуває на балансі Рівненської АЕС, де у перспективі планується будівництво житлового будинку для енергетиків та їх сімей. Як розповів генеральний директор РАЕС Павло Павлишин, адміністрація Рівненської АЕС позитивно відгукнулась на пропозицію авторів проекту створити на даній території простір для творчості. Спільно з іншими організаторами РАЕС підготувала майданчик для майбутнього EnergyArtFest й організувала насичену програму масштабного дійства, що стало чимось цілковито новим для міста Вараш.

Урочисте відкриття заходу розпочалося з Маршу Гідності, як символу розвитку культури міста на основах патріотизму, відданості та поваги до країни. Військовослужбовці, які брали участь у бойових діях на сході країни йшли у супроводі естрадно-духового оркестру «Енергія Полісся» центральними вулицями до місця проведення фестивалю.

Впродовж двох днів фестивалю його гості змогли сповна насолодитися сучасною музикою, творчими виступами, майстер-класами, конкурсами, дискотеками та іншими яскравими івентами події. Окрім концертної зони на фестивальній галявині діяли різні локації. Так, першочергово було створено арт-об’єкт у вигляді великих літер «Вараш», розфарбованих у стилі стріт-арт. До художнього розпису літер долучились як креативні митці, так і творчі варашани різних поколінь.

Також діяли фотозона, зона майстер-класів та зона відпочинку з комфортними місцями для вихованців міського центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю. Чимало різноманітних смаколиків гостям фестивалю пропонували підприємці з багатьох регіонів України. Юних відвідувачів неабияк захоплювала виставка пожежної техніки Другого державного пожежно-рятувального загону з охорони РАЕС, а також техніки та озброєння військової частини 3045 НГУ з охорони та оборони РАЕС.

Окрім того, діяла й експозиція Рівненської АЕС та ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області, де фахівці електростанції знайомили відвідувачів із діяльністю атомно-енергетичного сектору країни, розповідали про його сучасний стан та перспективи подальшого розвитку, надавали вичерпні відповіді на запитання, у тому числі, дарували відвідувачам стенду іміджеву інформаційну продукцію. До фестивалю долучилась також Організація молоді ППО РАЕС, яка запропонувала провести вечір змістовно та пізнавально за переглядом фільму Національного центру Олександра Довженка «Атомоград. Монтаж утопії», що мав на меті розкрити історичний контекст появи українських міст-супутників АЕС, переосмислити їх енергетично-урбаністичну спадщину та показати унікальні кадри м. Вараш 70-80-х років.

У ході фестивалю малеча мала змогу взяти участь у багатьох майстер-класах з виготовлення еко-торбинок, розпису картин на склі, розфарбовування пряників та арт-гриму, а також спільно розфарбувати художню фотозону. Під час лекторію від засновника відомого в Україні джазового фестивалю «Art Jazz» Сергія Гемберга відвідувачі заходу дізналися про українське коріння в джазі та взяли участь в майстер-класах зі створення етномузики від мультиінструменталіста Андрія Ляшука. Вдень усіх гостей івенту зі сцени розважали творчі виконавці та колективи Палацу культури РАЕС, розігріли публіку та підняли танцювальний настрій театр-студія танцю «Грааль», естрадно-духовий оркестр «Енергія Полісся» та юні вихованці «Dj school energy».

Родзинками вечірньої програми фестивалю були запальні виступи відомих виконавців. Так, власну електронну музику представила наймолодший ді-джей України, резидент радіостанції DJ FM - DJ Crystal Girl. Унікальне світлодіодне шоу ді-джеїв, роботів та драконів «Golden Light Project» дозволило кожному відвідувачу фестивалю стати частинкою вражаючого дійства. Не менш захоплюючим був виступ танцювально-джазового шоу Z-band та фіналістки Голосу країни Іванки Червінської з програмою «Коломийки», які оригінально представили поєднання української народної музики із сучасними стилями. Спеціальним гостем фестивалю став симфонічний рок-оркестр «BREVIS», який презентував світові рок-хіти. Як підкреслив головний менеджер, диригент «BREVIS» Геннадій Фіськов, їхня музична команда вперше у місті атомників та публіка надихнула повернутися ще. В свою чергу, секретар Вараської міської ради Олександр Мензул зауважив, що захід обов’язково знайде своє продовження й наступного року.

На думку голови Рівненської ОДА Віталія Коваля, будь-який захід, що дарує стільки посмішок, творить місто щасливих людей – повинен існувати. «Я з повагою ставлюсь до Рівненської АЕС, яка створює близько 30% валового продукту в області, вчасно сплачує податки, дає робочі місця та повністю підтримує екосистему в місті, формуючи здорове співіснування бізнесу та суспільства. Саме така подія створює місток між потужним містоутворюючим підприємством і людьми, що живуть у його місті-супутнику. Молодь виростає з розумінням, що навколо існує симбіоз мистецтва, музики, відпочинку та потужної електрогенерації», - відзначив Віталій Коваль.

Закривали мистецький фестиваль справді позитивною нотою – спільним виконанням гімну України, чим варашани встановили рекорд для міста за кількістю виконавців.