Деятельность

Триатлон РАЭС достиг европейского уровня

Размер шрифта

Сбросить
20.08.2019

10 серпня на базі реабілітаційно-оздоровчого комплексу РАЕС «Біле озеро» відбувся другий зірковий крос-триатлон Рівненщини «Energy sprint triathlon», що за відгуками спортсменів-учасників набув європейського формату. Близько 100 триатлетів з усієї України, імениті спортивні зірки міжнародного рівня, безкінечний енергетичний драйв та фантастично дружня атмосфера грандіозного спортивного свята Полісся стали гучною крапкою, останнім етапом Кубка «РАЕС CUP». Спринтерську дистанцію (750м плавання, 20 км велоперегони, 5 км біг) успішно подолали 96 професіоналів та аматорів-триатлетів. Таким чином, мультиспортивна гонка «Energy sprint triathlon» довела, що кожен її учасник, подолавши спринтерську напіволімпійську програму, вже є беззаперечним переможцем у нелегких змаганнях під назвою «Триатлон».

Переможці другого крос-триатлону Рівненщини «Energy sprint triathlon» були обрані з близько 100 учасників із восьми областей України. Проводилися змагання з метою популяризації здорового способу життя та найпопулярніших видів спорту; підтримки позитивного іміджу НАЕК «Енергоатом», Рівненської АЕС та атомної енергетики загалом, що є запорукою сталого розвитку регіону, підвищення майстерності спортсменів-аматорів, виховання духу здорової конкуренції та зміцнення корпоративної культури. Організаторами триатлону виступили адміністрація та профспілкові комітети Рівненської АЕС та НАЕК «Енергоатом», Організація молоді первинної профспілкової організації (ОМ ППО) РАЕС, за підтримки відокремленого підрозділу ГО УкрЯТ у Рівненській області.

Родзинкою заходу стала традиційна «паста-паті» напередодні гонки. Там учасники в неформальній атмосфері мали змогу познайомитися та поспілкуватися один з одним, пригадати попередні спортивні заходи, дізнатись про усі тонкощі та правила триатлону, а також знайти відповіді на усі свої запитання. Учасниками заходу позитивно оцінено «pasta-party», яка на Рівненській АЕС пройшла за усіма міжнародними зразками.

Цьогоріч мультиспортивна гонка «Energy sprint triathlon» пропонувала учасникам спринтерську програму Олімпійських ігор: 750 метрів плавання, 20 кілометрів велосипедної гонки та 5-кілометрову бігову дистанцію. Незмінним місцем триатлону обрано перлину Полісся – Біле озеро. 96 професіоналів та аматорів-триатлетів з’їхались на гонку з Рівненської, Волинської, Київської, Миколаївської, Хмельницької, Одеської, Черкаської, Дніпропетровської областей. Вік учасників – від 18-ти і до 60-ти років, серед яких поза конкурсом було допущено кадетів Черкаського клубу з триатлону Федерації триатлону України на чолі з чемпіоном України серед кадетів та двома учасницями чемпіонату Європи з триатлону.

Беззаперечного зіркового статусу захід набув завдяки діючій чемпіонці Європи з триатлону у категорії U 23, досвідченій триатлетці з Рівного Валентині Молчанець, якій де-факто вдалося вибороти перемогу в гонці серед 14-ти жінок-спортсменок. Торік триатлетка потрапила в ДТП та зазнала важкої травми – компресійного перелому хребта, що для спортсмена – край кар’єрі. Тож дівчина завдяки сталевій силі волі та любові до своєї справи, поборола недугу, за що заслужено була нагороджена титулом чемпіонки Європи.

«Ще рік тому мала намір відвідати змагання з триатлону, які проводить РАЕС, адже чула, що організація на дуже високому рівні. Торік напередодні змагань і трапилась ДТП, яка стала на заваді багатьом речам та змаганням у моєму житті, – зізнається чемпіонка. На щастя в цьому році нас з моїм тренером Дмитром Стецюком вже нічого не зупинило, навіть Чемпіонат України з кросс-триатлону, що відбувся одразу на наступний день в іншому кутку країни. Загалом, даним стартом не просто задоволена, а перенасичена приємними емоціями та враженнями! Це не просто старт, це дійсно грандіозне свято для любителів спорту, коли до кожного учасника ставляться з повагою та готові допомогти у будь якому питанні. Таке дійство заслуговує більше уваги, тому хочу подякувати всім, хто причетний до організації найкращих змагань з триатлону в Україні» – коментує Валентина Молчанець.

Традиційно триатлон розпочався з плавання. Після пострілу новинки змагань – пушки учасники стартували одночасно. Наступний етап – велосипедний. Триатлети проїхали до села Озерці (Володимиреччина), де розташовувався контрольний пункт і повернули назад. Далі спортсмени залишали велосипеди у транзитній зоні і розпочинали третій етап змагань – біг. Дистанція пролягала вздовж Білого озера, лісосмугою та завершилася на місці старту. Час проходження маршруту фіксували електронні чіпи, що були закріплені на спортсменах.

Кожен учасник відмітив колосальну підтримку волонтерів дійства: представників Українського ядерного товариства у Рівненській області, Організації молоді ППО РАЕС, молоді проекту «Відкривай Україну», членів дитячої ГО «Ольбери» а також гостей РОК «Біле озеро», близьких, друзів. Безпеку учасників триатлону забезпечували медики швидкої допомоги й рятувальники-волонтери Мальтійської служби допомоги та Громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Вараська муніципальна варта».

Зокрема в рамках триатлону проводилися заходи щодо роботи з громадськістю. На КП в с. Озерці (Володимиреччина) були розгорнуті експозиційні платформи, де висвітлювалась діяльність НАЕК «Енергоатом», роль держпідприємства в соціально-економічному розвитку регіону розміщення РАЕС. Для жителів села Озірці розповсюджувалась іміджева та презентаційна продукція про діяльність Компанії та РАЕС зокрема, інформаційні пам’ятки. На РОК «Біле озеро» було розгорнуто експозицію Рівненської АЕС з інформаційними банерами. Фахівцями управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС серед учасників і гостей заходу, відпочивальників проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота про роль РАЕС в енергобалансі Компанії та держави загалом, про кількість коштів, що надходять до 30 км зони спостереження електростанції на соціально-економічний розвиток регіону.

Отож у «абсолютному заліку» серед чоловіків перше місце виборов Дмитро Стецюк з м. Рівне, другу сходинку посів Павло Шарган теж з Рівного, третє місце розділив минулорічний чемпіон триатлону Ростислав Міщенко з м. Жовті Води. У «абсолютному заліку» серед жінок золото виборола Валентина Молчанець, срібло дісталось, як і минулоріч, Катерині Макарук з Луцька, третьою стала Анна Ткаченко (м. Вознесенськ).

Переможець заходу, спортсмен з 20-ти річним стажем, досвідчений коуч Дмитро Стецюк відмітив високий рівень організації старту. «Рівень заходу майже такий, як на міжнародних стартах, кубках Європи. Вражає кількість волонтерів та підтримка глядачів. Приємно бути частиною одного з найкращих спортивних заходів Рівненської області. Хочу побажати дійству подальшого успіху, організаторам – проводьте й надалі такі чудові івенти. Ми – спортсмени намагатимемось усіляко підтримувати ваші заходи», – коментує Дмитро Стецюк.

У вікових категоріях перше місце серед чоловіків «18-29 років» здобув 19-річний електрогазозварювальник цеху зварювання РАЕС Віталій Демидишин. Другим став Михайло Шевчук з Луцька, третім – учасник велокоманди «РАЕС-team» Станіслав Харечко.

У віковій групі чоловіки «30-39 років» найшвидшим визнано Валерія Макарука з Луцька, чоловіка срібної призерки змагань. Другу сходинку посів інженер-дефектоскопіст служби контролю металу РАЕС Сергій Муравинець, третю – Олександр Устимович з Луцька.

У віковій групі – чоловіки «40-49 років» найкращий результат показав директор із запобігання і протидії корупції – радник президента НАЕК «Енергоатом», двократний фінішер чемпіонату з триатлону Всесвітньої корпорації триатлону «Ironman» Олег Поліщук. Другим став волинянин Леонід Гаврилюк, третім – Валентин Черняк з Луцька.

У віковій категорії «50+» першим подолав дистанцію Олександр Прит (смт. Томашгород), «срібло» забрав начальник служби головного диспетчера РАЕС Юрій Долганов, третє місце посів заступник генерального директора РАЕС з капітального будівництва Сергій Куроєдов.

Серед дівчат у категорії «до 35 років» золото здобула Юлія Руднік-Гриньків (м. Вараш), срібло – Марія Цицата, лаборант хімічного цеху РАЕС, член клубу «Золота рукавиця», бронзу – Андрощук Оксана (м. Рівне).

У категорії «36+» першою стала киянка Наталія Напраснікова, другою фахівець управління виробничо-технічної комплектації РАЕС Олена Гуцало, третьою – Олена Кислиця (ЮУ АЕС).

Ідейним натхненником, рушієм розвитку заходу, незмінним учасником більшості спортивних івентів рівненських атомників, є генеральний директор Рівненської АЕС, учасник дійства Павло Павлишин. Показавши достойний результат з часом 1 год, 30 хв, 56 сек, увійшовши в топ-50 лідерів триатлону, відзначив, дружню атмосферу спортивного свята. «Ця мультиспортивна гонка стала своєрідним лакмусовим папірцем для нас. Чемпіони народжуються саме тут і зараз. – коментує П. Павлишин. – Коли кількість учасників збільшиться, у наших планах розділити гонку на аматорську та професійну. А сьогодні є певна родзинка від того, що професіонали змагаються пліч-опліч з любителями. Важливо не соромитись себе, свого тіла, своїх навичок. На спортивному шляху завжди будуть перепони, конкуренти і це не є приводом опускати руки. Важливо йти впевнено вперед! Тому РАЕС й надалі триматиме високу планку в проведенні своїх іміджевих спортивних заходів. Наступного року в планах представити дистанцію повноцінного марафону. Уже активно проводиться робота в напрямку розробки маршруту. Маю надію нам це вдасться», – наголосив Павло Павлишин.

Фінішери отримали пам’ятні медалі, найшвидші в категоріях – нагороди та призи від організаторів й партнерів. За коментарем голови первинної профспілкової організації РАЕС Івана Мельника аби організувати таке дійство профспілковим активістам довелося докласти чималих зусиль, проте результат красномовно говорить сам за себе: свято вдалося.

Зокрема один з організаторів заразом й учасник гонки голова ОМ ППО РАЕС Євгеній Бураков висловив щиру подяку усім причетним до заходу. «Я хочу подякувати усім учасникам триатлону за те, що вони беруть участь у наших спортивних заходах. Коли кількість учасників щороку збільшується, це є найкращою оцінкою нашої роботи, як організаторів. Висловлюю подяку усьому оргкомітету, волонтерам, колективу рівненських атомників, учасникам громадських організацій та формувань, представникам засобів масової інформації, вболівальникам, гостям і звісно ідейному натхненнику усіх заходів Кубка «РАЕС CUP» – Павлу Павлишину. Окрема подяка компанії НАЕК «Енергоатом», її профспілковому комітету та ППО ВП РАЕС», – зазначає Євгеній Бураков.

Апогеєм насиченого спортивного дня стало відзначення кращих з кращих у загальному заліку Кубку «РАЕС CUP». За результатами чотирьох етапів Кубку, найбільшу кількість балів набрав цьогорічний чемпіон триатлону Дмитро Стецюк та Юлія Руднік-Гриньків з міста-супутника РАЕС. Решта спортсменів, які взяли участь та фінішували у всіх етапах «РАЕС CUP» отримали пам’ятні подарунки.