Деятельность

Ривненскую АЭС посетили студенты-ядерщики из Турции

Размер шрифта

Сбросить
09.07.2019

Рівненську АЕС відвідали студенти-ядерники та їх викладачі в рамках II Міжнародної українсько-турецької ядерної літньої школи, організатором якої виступив ДНТЦ ЯРБ за сприяння Європейського інституту підготовки персоналу у сфері ядерної безпеки (Enstti - European Nuclear Safety Training and Tutoring Institute).

За сприяння НАЕК «Енергоатом», Одеського національного політехнічного університету, Інституту ядерних досліджень Університету Анкари турецькі студенти, майбутні атомники з одинадцяти вишів Туреччини мали змогу стати учасниками проекту, зокрема відвідати ЧАЕС та упродовж двох останніх днів літньої школи ознайомилися із роботою Рівненської атомної електростанції.

В інформаційному центрі РАЕС «Полісся» екскурсантам провели усі необхідні інструктажі відповідно до програми заходу. Начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю Петро Кратік у своїй презентації розповів гостям про історію будівництва і розвитку Рівненської АЕС, а також принципи роботи основного обладнання електростанції. Довідалися слухачі і про сучасну діяльність підприємства, його сьогодення та перспективні плани на майбутнє. Неабиякі враження студенти отримали, оглянувши макети енергоблоку з реактором ВВЕР-440, тепловиділяючої збірки та градирні.

Беззаперечно, найяскравішою родзинкою екскурсії для турецьких гостей стала можливість побувати на проммайданчику Рівненської АЕС. Оскільки студенти за фахом майбутні енергетики, для них вкрай важливим було побачити діючу АЕС зсередини та у процесі роботи, поспілкуватися зі спеціалістами підприємства. А позаяк Туреччина обрала для себе курс на розвиток власної атомно-енергетичної галузі, безпосередньо введення в експлуатацію АЕС «Аккую», потреба у висококваліфікованих кадрах для турецьких колег є одним з пріоритетів в межах обумовленої теми. 

Гості пройшлись машинним залом енергоблоків №1 та №2, де мали змогу оглянути основне обладнання електростанції. Вочевидь, незабутніми будуть побачені студентами також візитівки підприємства – градирні РАЕС. Велич і «промислова» краса споруд надовго залишаться у пам’яті гостей. Як зізнаються студенти, побувати на РАЕС стало для них унікальним та незабутнім досвідом.

У навчально-тренувальному центрі відвідувачам пояснили принцип роботи реактора, на прикладі повномасштабних тренажерів ПМТ-440 та ПМТ-1000 продемонстрували як працює енергоблок у разі збою або відмови обладнання, а також якими знаннями та якостями має володіти персонал РАЕС, аби робота підприємства була максимально безпечною та ефективною.

«Оскільки я цікавлюсь атомною енергетикою, то вперше вирішив взяти участь у цьому проекті. Нам дуже пощастило, що в рамках усіх заходів, була включена екскурсія на РАЕС. Ми переконалися, що фізичний захист підприємства – на високому рівні. Зокрема нас вразили усі ті заходи безпеки, які реалізовуються на електростанції опісля сумних уроків Чорнобиля та Фукусіми. Особлива подяка організаторам та адміністрації Рівненської АЕС за те, що нам усе так детально продемонстрували. Досвід, який ми отримали тут, допоможе нам у подальшому професійному розвитку», – підсумував 18-річний турецький студент TED коледжу з Анкари Атеш Феттахоглу.