Деятельность

Профессиональные художники высоко оценили уровень работ детско-юношеского творческого конкурса Энергоатома

Размер шрифта

Сбросить
20.09.2019

18-19 вересня Київ відвідало більше тридцяти школярів з міст-супутників АЕС України й Іванківського району Київської області. Вони взяли участь у фінальних заходах дитячо-юнацького конкурсу творчості, який проводять адміністрація НАЕК «Енергоатом» та первинна профспілкова організація Компанії.

Творчий конкурс проходив під гаслом «Енергоатом: робимо Україну світлішою» і в ньому вперше брали участь діти Іванківського району, де Енергоатом вже кілька років веде виробничу діяльність та реалізує низку соціальних і просвітницьких проектів. Зважаючи на важливість екологічних аспектів у діяльності Компанії, організатори конкурсу цьогоріч додали нову номінацію – «Екоарт», художні вироби з використанням вторинної сировини. Це було зроблено з метою заохотити розвиток екологічного мислення у школярів, сформувати у них розуміння необхідності дбайливого ставлення до природних ресурсів та довкілля.

Також однією з цьогорічних особливостей конкурсу було залучення професійних художників до участі в оцінювані дитячих творчих робіт. До журі були запрошені члени Національної спілки художників України Олексій Малих і Світлана Міхно, а також Оксана Зайцева, викладач основ програмування та дизайну для дітей в міжнародному проекті Code Club, організатор всеукраїнських просвітницьких мистецьких проектів та художніх виставок.

Всього у конкурсі взяло участь кілька сотень школярів, які подали свої роботи на відбірковий етап. З них до фіналу було відібрано 67 робіт, які і оцінювало журі конкурсу у складі представників адміністрації і профспілки Енергоатома, запрошених художників. За результатами оцінювання, призові місця розподілились таким чином (протокол журі).

Під час урочистого нагородження переможців цінними подарунками, яке відбулося в головному офісі Компанії, заступник виконавчого директора з персоналу Енергоатома, президент Українського ядерного товариства Григорій Муляр, звертаючись до учасників, високо оцінив художній рівень робіт та майстерність учасників. «Дякую вам за вашу щирість, талант та вміння. Передайте також подяку вашим батькам – вони докладали багато зусиль, щоб ви могли займатись творчістю і досягти такого насправді високого рівня, який вразив навіть визнаних майстрів образотворчого мистецтва. Ми віримо, що у вас велике та світле майбутнє, і ми для цього також докладемо усіх зусиль», – зазначив Григорій Муляр.

Вітаючи переможців конкурсу, Оксана Зайцева відзначила глибину сприйняття юними учасниками заданої теми: «Коли я йшла оцінювати ваші роботи, я не чекала такого їх різноманіття. Кожна робота – це окрема історія, ви так глибоко підійшли до цієї справи, пропустивши її через себе. Це дійсно вражає. Дякую вам».

Під час фінальних заходів учасники конкурсу мешкали в самому центрі Києва – в готелі «Козацькому», розташованому на Майдані Незалежності. Їхнє перебування в столиці супроводжувалося насиченою екскурсійно-пізнавальною програмою, під час якої конкурсанти відвідали Музей телебачення і телецентр, Національний заповідник «Софія Київська», побували на екскурсії «Легенди Андріївського узвозу» та в музеї-майстерні Івана Кавалерідзе.

Довідка. Міжрегіональний дитячо-юнацький конкурс творчості «Енергоатом: робимо Україну світлішою» проводиться серед молоді міст розташування ВП ДП «НАЕК «Енергоатом», дітей працівників Дирекції Компанії, ВП Київського розташування та Іванківського району Київської області. Метою проведення конкурсу є популяризація творчості серед молоді та інформування учасників про атомну енергетику як стратегічну галузь, що забезпечує Україну електроенергією, сприяє добробуту, процвітанню та розвитку держави.

Вікові групи учасників: перша – від 10 до 13 років, друга – від 14 до 16 років.

Конкурсні номінації: образотворче мистецтво (живопис, малюнок, графіка); декоративно-прикладне мистецтво та ЕкоАрт (вироби з вторинної сировини: пластик, метал, скло, текстиль тощо); короткометражне відео (фільм, ролик, сюжет).

Етапи конкурсу:

І-й (відбірковий) етап проводиться у містах розташування ВП Компанії,
м. Києві та в Іванківському районі Київської області. Роботи переможців І етапу направляються для участі у фіналі.

ІІ-й етап (фінал) проводиться в м. Києві. На цьому етапі журі визначило переможців, які посіли І–ІІІ місця у кожній з вікових груп за кожною номінацією, а також роботи, що отримують призи заохочення.