Деятельность

Международный турнир по плаванию на открытой воде «Белое озеро» собрал более 200 участников

Размер шрифта

Сбросить
06.08.2019

Більше 200 дорослих та зовсім юних учасників зібрав на Білому озері однойменний VII Міжнародний турнір з плавання на відкритій воді, який щорічно проводиться на базі реабілітаційно-оздоровчого комплексу РАЕС.

З 2 по 4 серпня випробовували на легкість гліцеринову воду Білого озера, що на Рівненщині, завзяті любителі та професіонали з різних видів плавання, взявши участь у VII Міжнародному турнірі з плавання на відкритій воді «Біле озеро» на призи президента НАЕК «Енергоатом», присвяченому Дню Незалежності України. Спортивний захід відбувся за підтримки НАЕК «Енергоатом» та Рівненської АЕС, їх профспілкових організацій, а також Всеукраїнської Асоціації плавальних клубів «Мастерс», ГО «Гаврилич Мастерс».

Дистанція для дорослих та дітей складала одну, так звану «золоту» милю – 1650 м. Для участі у змаганнях зареєструвались 91 дорослий та 119 дітей. Спортсмени змагалися у категоріях «Мастерс» та «Любителі». Головним суддею змагань стала Ольга Береснева – чемпіонка Європи з плавання на 25 км, 105-кратна чемпіонка та рекордсменка України з плавання, єдина українська плавчиня-марафонець, призер всесвітніх універсіад, учасниця та фіналістка трьох олімпіад. Вона відзначила комфортність дистанції та якісну організаційну підготовку заходу.

Варто зауважити, що турнір вперше став одним з етапів першості «РАЕС CUP» та є обов’язковим для спортсменів у боротьбі за фінальні нагороди Кубка. Водночас, завдяки пропагуванню здорового способу життя через численні спортивні заходи РАЕС, цьогорічний турнір залучив багатьох дебютантів. Багаторічний приклад першого керівника РАЕС Павла Павлишина, який є не лише ініціатором, а й активним учасником спортивних подій підприємства, був найкращою мотивацією для представників керівного складу атомної електростанції. Переможним став дебют у своїх вікових категоріях для начальника турбінного цеху №1 Володимира Анурьєва, начальника служби головного диспетчера Юрія Долганова, інженера служби аналізу безпеки Івана Ширяєва, інженера навчально-тренувального центру Олени Щавінської. Тішило й те, що збільшилась кількість учасників, які виступали цілими родинами. Так, начальник відділу служби аналізу безпеки – голова ГО «Українське ядерне товариство» в Рівненській області Сергій Гуцало брав учать у турнірі разом із дружиною – інженером управління виробничо-технічної комплектації Оленою та їхніми синами: 9-річним Лук’яном та 17-річним Антоном, який має звання КМС з плавання. Хлопці змагалися у другий день та Антон виборов І місце. До слова, подружжя Гуцало цього року вирішило пройти усі п’ять етапів Кубку «РАЕС CUP», чотири з яких вже подолано. Прикладом сімейних виступів став також Юрій Долганов та його старший син Андрій, який переміг у категорії «Юнаки 1995-1999 р.н.». З батьком плив дистанцію і 18-річний Андрій Куроєдов – син заступника генерального директора РАЕС з капітального будівництва Сергія Куроєдова.

Традиційним став й великий віковий діапазон, що охопив плавців від 9 до 77 років, та географія учасників, зокрема у турнірі взяли участь представники Хмельницької та Южно-Української АЕС. Відома родина Усаченків – тренерів-плавців з Вараша, які «поставили на крило» не один десяток плавців, також відзначилась перемогами – 70-річна Валентина отримала «золото», а син Назар - «бронзу».

За словами володарки «срібла» турніру, лаборанта хімічного цеху РАЕС, члена клубу «Золота рукавиця» Марії Цицатої, серед молоді міста-супутника дуже поширено активне дозвілля, адже спортивні об’єкти атомної станції дозволяють це робити. «Мотивує й сприяння профспілкової організації, яка відшкодовує відвідування спортивних залів для велокоманди та клубу «Золота рукавиця». Але тренування викликає потребу й у конкуренції, випробування себе у порівняні з іншими», - коментує Марія. Сьогодні дівчина подолала чотири етапи Кубку «РАЕС CUP» та планує взяти участь в останньому – триатлоні.

Успішним визнав турнір і старший тренер-викладач КДЮСШ управління соціальних об’єктів РАЕС Олександр Савчук, який організовував і супроводжував підготовку до події, перший етап якої відбувався впродовж дванадцяти днів у червні, а другий – напередодні змагань. «Цього року для підвищення зацікавленості учасників було введено їхню категоризацію, тобто у окремих категоріях змагалися професіонали та любителі. Усі фінішери отримали пім’ятні медалі та призи профспілкової організації Енергоатома», - зазначив спортсмен, переможець турніру в категорії «мастерс».

Дебютантом та володарем «срібла» турніру став голова профспілкової організації ХАЕС, голова спортивного товариства «Атом України» Михайло Гук, який високо оцінив ідею та організацію заходу, а також спортивні досягнення колективу РАЕС на спартакіаді Атомпрофспілки, міжнародних робітничих іграх та визнав колектив РАЕС таким, що динамічно розвивається у спорті.

Павло Павлишин, генеральний директор РАЕС, який також дебютував у турнірі та посів третє місце у своїй віковій категорії серед любителів, задоволений власним результатом. Він також позитивно відзначив активність працівників підприємства, зокрема керівного складу, велокоманди «РАЕС ТЕАМ», клубу РАЕС «Золота рукавиця». «Позитиву плавальним змаганням додало й те, що до скарбнички досягнень спортсменів РАЕС додалося «золото» футбольної команди РАЕС з чемпіонату області з пляжного футболу, який проводився одночасно з турніром на майданчику реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Біле озеро», - додав Павло Павлишин.

Приємним відкриттям стало наше Біле озеро для головного судді змагань Ольги Бересневої, яка відзначила комфортність дистанції та лагідність і кришталеву чистоту води. «Зазвичай непросто знайти підходящий майданчик для проведення змагань на відкритій воді, там є кілька умов, яким Біле озеро повністю відповідає. Як досвідчена плавчиня, можу сказати, що вода тут чудова, - зауважила Ольга Береснева. -Я обов’язково пропагуватиму цей турнір та планую наступного року долучити до участі в ньому ще більше професіоналів, у тому числі іноземців. Як організатор таких змагань у 16 країнах, можу сказати, що наразі в Україні дуже поширені масові спортивні заходи, ваша Рівненська АЕС у цьому контексті – у тренді. Радію тому, що познайомилася тут з новими цікавими людьми, спортсменами та цим унікальним турніром. Бажаю щорічному заходу подальшого розвитку та збільшення кількості учасників».