Деятельность

К проекту «Ядерная школа РАЭС» присоединилось более 160 учеников

Размер шрифта

Сбросить
07.10.2019

Рівненська АЕС розпочинає новий навчальний рік для учасників проекту «Ядерна школа РАЕС». Цьогоріч вперше до проекту долучилося більше 160 учнів освітніх закладів міста Вараш та населених пунктів зони спостереження.

«Ядерна школа РАЕС» – спільний проект Рівненської АЕС та ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області, створений з метою популяризації атомної енергетики та поширення знань про галузь, підтримки її позитивного іміджу, формування потенційного кадрового резерву електростанції. Проект успішно реалізовується вже третій рік поспіль. До цьогорічної ЯШ-2020 долучилися учні професійно-технічного училища Рівненської АЕС та Володимирецького колегіуму, старшокласники м. Вараш, с. Стара Рафалівка, с. Заболоття, а також інших навчальних закладів Володимирецького та Маневицького районів.

Відкриття нового навчального року для учасників «Ядерної школи РАЕС» серед учнів ПТУ РАЕС та школярів м. Вараш відбулося в інформаційному центрі електростанції за участю генерального директора ВП РАЕС Павла Павлишина, його заступника з персоналу Ігоря Вітковського, голови регіонального осередку УкрЯТ Сергія Гуцала та начальника управління інформації та зв'язків з громадськістю РАЕС Петра Кратіка.

Як відзначив Ігор Вітковський, програма заходу, як і в минулі роки, є дуже насиченою та включає цікаві лекції від фахівців та інструкторів Рівненської АЕС, спілкування зі студентами профільних вишів та молодими спеціалістами електростанції, доповіді учнів та ділові ігри, стажування на посадах атомників, екскурсії на промисловий майданчик, зовнішні промислові об’єкти, інформаційний і навчально-тренувальний центри РАЕС.

Першу вступну лекцію-бесіду під час відкриття заходу провів генеральний директор РАЕС Павло Павлишин. У ході лекції за темою «Професія – енергетик» слухачі дізналися безліч пізнавальної інформації, зокрема про тенденції розвитку атомної галузі у світі, історію створення Рівненської АЕС, основні цілі, принципи та особливості діяльності електростанції, її роль та місце в енергетиці України. Більш детально очільник енергогенеруючого підприємства розповів про кадрову політику: кількість персоналу, його середній вік, середню заробітну плату. Зустріч проходила у форматі неформального діалогу.

Минулого навчального року випускниками проекту стали понад 90 учнів. Цьогоріч кількість учасників збільшилась до 164. За словами Павла Павлишина, дана статистика говорить про високу популярність «Ядерної школи РАЕС» серед молоді. «Сьогодні РАЕС та галузь в цілому потребують дійсно якісних спеціалістів, які не лише успішно виконуватимуть професійні обов’язки, але й піклуватимуться про розвиток підприємства. Тому для нас важливо мотивувати молоде покоління обирати профільні виші, - підкреслює Павло Павлишин. – Результати проекту минулих років досить чудові – школярі діляться здобутою інформацією та навичками в родині, з друзями, однокласниками. І сьогодні стати слухачами проекту виявили бажання більше 160 спраглих до науки дітей. Це підтвердження того, що ми на вірному шляху. Сподіваємось, зовсім скоро, побачити випускників нашої «школи» на університетських лавах галузевого спрямування».

Про свої очікування від проекту учень 3 курсу ПТУ РАЕС спеціальності «слюсар з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики» Павло Хомич говорить однозначно – це цікаві враження та нові знання. «Мої друзі – випускники «Ядерної школи РАЕС» минулого року радили мені взяти участь у проекті. Програма дуже насичена, тому сподіваюсь дізнатись багато нового, побачити виробництво електроенергії «зсередини» та поспілкуватись із досвідченими атомниками», - оптимістично відповідає хлопець.

Учениця 9 класу Вараської гімназії Юлія Оленич сподівається, що «Ядерна школа РАЕС» допоможе зробити їй вірний вибір щодо майбутньої спеціальності. «Зовсім скоро мені потрібно буде обирати чим я хочу займатися у майбутньому, чому я хочу навчитися і чого досягти. На даний час в голові багато запитань, тож сподіваюсь під час проекту дізнатись якомога більше. Я хочу на власні очі побачити основне обладнання АЕC, відвідати навчально-тренувальний центр, подивитись, що таке блочний щит управління, адже саме там працює мій тато. І, нарешті, хочу зрозуміти для себе чи буде робота на АЕС моєю майбутньою професією, сподобається мені цим займатися чи ні. Думаю проект допоможе зробити мені правильний вибір», - підкреслила дівчина.

«Ядерна школа РАЕС» триватиме до квітня 2020 року. За успішним проходженням програми проекту усі випускники отримають пам’ятні сертифікати та іміджеві подарунки.