Деятельность

Энергоатом подписал Декларацию во имя гендерного равенства и предотвращения домашнего насилия

Размер шрифта

Сбросить
10.12.2019

НАЕК «Енергоатом» взяв участь у Міжнародному форумі для бізнесу: «Сучасні корпоративні практики гендерної рівності та протидії домашньому насильству». У рамках Форуму відбулась презентація національного дослідження «Гендерна рівність та відповідь на домашнє насильство в приватному секторі в Україні: заклик до дій». По закінченні презентації відбулось підписання першої в Україні Декларації бізнесу задля гендерної рівності та запобігання домашньому насильству. Ініціатором проекту виступають: Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA), уряд Великої Британії та Центр «Розвиток КСВ».

Україна взяла на себе зобов’язання щодо просування ґендерної рівності, долучившись до глобальних Цілей сталого розвитку до 2030 року (ЦСР). Бізнес відіграє ключову роль в досягненні Цілей сталого розвитку, зокрема, Ціль-5 «Забезпечення ґендерної рівності, розширення прав і можливостей усіх жінок та дівчат» та Ціль-8 «Сприяння поступальному, всеохоплюючому та сталому економічному зростанню, повній і продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх». Проблема гендерно зумовленого насильства в Україні надзвичайно гостра. Україна посідає 65 місце в «Індексі ґендерного розриву» - світовому рейтингу 149 країн, який береться за основу для оцінки досягнення країнами ґендерної рівності. Все ще актуальними залишаються проблеми недостатньої представленості жінок у технологічних галузях та на посадах вищого рівня, а також розрив в оплаті праці 22,5% для жінок та чоловіків. Щороку понад мільйон українок страждають від домашнього насильства, а економічні втрати від непрацездатності жінок становлять понад $2,4 млн щорічно.

Нове дослідження, проведене UNFPA Україна та експертною організацією «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» за підтримки уряду Великобританії демонструє: реальну кількість працівників та працівниць, що стикалися із дискримінацією на робочу місці, кількість постраждалих від домашнього насильства у корпоративному секторі, а також готовність роботодавця до впровадження дружніх до батьків практик, зокрема, надання відпусток по догляду за дітьми для чоловіків та інші важливі питання.

Уповноважені представники великих українських компаній, розуміючи зазначені проблеми, а також їхні економічні наслідки для приватного сектору та українського суспільства загалом, об’єднали свої зусилля задля підтримки ґендерної рівності, розвитку дружніх до родини політик компаній та забезпечення балансу між роботою та приватним життям, а також задля протидії домашньому насильству. Зокрема, серед підписантів Декларації такі компанії: НАЕК «Енергоатом», KPMG, Starlightmedia, UkrSibBank, Procter and Gamble, L’Oreal, НЕК «Укренерго», P&G, EY та інші.

«Для Енергоатома, як найбільшого виробника електроенергії в Україні та одного з найбільших роботодавців в енергетиці підписання цієї декларації є ще одним важливим кроком на шляху розвитку та вдосконалення існуючих в компанії практик та процедур, спрямованих на запобігання будь якій дискримінації у сфері праці, створення належних умов для гарантування рівних прав та можливостей для працівників та працівниць, забезпечення гнучких умов праці для батьків обох статей та забезпечення рівних можливостей для кар’єрного зростання та розвитку особистих та професійних навичок. Сподіваюсь, тісна співпраця з компаніями – підписантами декларації дозволить Енергоатому ділитись досвідом та запроваджувати кращі інструменти та найбільш ефективні практики для подолання будь-якої дискримінації серед персоналу за гендерної ознакою», - зазначив під час підписання Декларації заступник директора Дирекції з комунікацій НАЕК «Енергоатом» Данило Лавренов.

Крім того, на основі отриманих даних фахівці UNFPA Україна та експертної організації «Центр «Розвиток КСВ» розробили керівні принципи для великого, середнього та малого бізнесу з метою просування гендерної рівності та запобігання домашньому насильству. Підписанти зобов’язались до 2025 року: запровадити ґендерно чутливі підходи у роботі компаній, створити умови для гідної праці та рівної зайнятості, впровадити політику дружньої до родини; сприяти запобіганню домашньому насильству та формувати нетерпимість до всіх його проявів; розвивати та заохочувати співробітництво задля розширення прав жінок, гендерної рівності та формувати нетерпимість до домашнього насильства.

Ініціатори проекту закликали інші компанії, експертів та владу приєднатись і розвивати співробітництво з метою забезпечення ґендерної рівності та запобігання домашньому насильству в українському суспільстві. Це на їхню думку таки ініціативи допоможуть зробити життя кожного українця та українки гідним, а також забезпечать внесок у економічне зростання держави.