Деятельность

На Ривненской АЭС идет подготовка к замене парогенераторов на энергоблоке №3

Размер шрифта

Сбросить
15.08.2019

На Рівненській АЕС виконуються комплексні заходи з організації підготовчих робіт для заміни парогенераторів на енергоблоці №3. Аналогічні роботи вже проводились на інших АЕС України. У рамках реалізації проекту заміни парогенераторів на майданчику РАЕС тривають активні підготовчі операції.

Зараз на майданчику АЕС виконується розробка робочих проектів і проектів виконання робіт, іншої необхідної документації. Зокрема представники проектної організації готуються до участі у габаритних випробуваннях із застосуванням повномасштабного імітатора парогенератора з метою коригування безпосереднього робочого проекту. Імітатор парогенератора повністю відповідає геометричним розмірам діючого ПГВ-1000М. Проект імітатора повномасштабного парогенератора розроблено конструкторсько-технологічним відділом Ривненської станції, а виготовили його фахівці ремонтно-будівельного цеху РАЕС. Діючі парогенератори, що виготовлені ВАТ Машинобудівний завод «ЗіО-Подольск» важать по 323 тонни кожен (без колекторів гострої пари).

«Зараз ми транспортуємо повномасштабний парогенератор на проммайданчик, безпосередньо в транспортний коридор реакторного відділення енергоблока №3. Крім того триває підготовка до підйому імітатора у центральний зал. На кожному етапі фіксуються усі можливі відхилення, включаючи процес транспортування імітатора на територію підприємства», – коментує Павло Сидоренко начальник енергоремонтного підрозділу РАЕС.

Також з метою визначення проміжку між нижньою точкою положення парогенератора та рейками, що розміщенні в центральному залі реакторного відділення енергоблоку №3 будуть виконані роботи в частині зчеплення траверси з імітатором парогенератора і підйом до найвищої точки центральної зали. «Після цих операцій буде визначено обсяг робіт з демонтажу та подальшого встановлення електричного й тепломеханічного обладнання під час реальної заміни парогенератора. Усі ці роботи проводитимуться впродовж декількох днів», – коментує керівник робіт, заступник головного інженера ЕРП з ремонту реакторного устаткування Олександр Подик.

Усі роботи виконуються фахівцями цехів ЕРП із залученням транспортного цеху, його залізничної дільниці та представниками ВАТ «Укркраненерго». За словами Павла Сидоренка, першочергові роботи стосуються імітатора ПГ, після чого до кінця 2019 року відбуватиметься коригування робочого проекту та проекту виконання робіт. Паралельно готуватиметься майданчик для зберігання нових парогенераторів, які будуть доставлені на майданчик Рівненської АЕС.

В цілому виконання цих заходів сприятиме підвищенню ефективності роботи та експлуатаційних характеристик парогенераторів і, відповідно, рівня безпеки АЕС.