Деятельность

На энергоблоке №4 РАЭС запланирована модернизация резервного дизель-генератора

Размер шрифта

Сбросить
18.07.2019

У м. Тршебич (Чехія) відбулися приймальні випробування обладнання для системи автоматичного управління резервної дизельної електростанції (САУ РДЕС) енергоблоку №4 Рівненської АЕС.

Випробування приладів для вимірювання рівня рідин німецького виробництва «Endress+Hausser» проводилися в рамках реалізації заходу Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків (КзПБ) з модернізації САУ РДЕС енергоблоку №4 Рівненської АЕС. Випробування безконтактних рівнемірів Prosonic з сигналізаторами рівня Liquiphant здійснювались на проммайданчику компанії «Nuvia a.s.» у Чехії з метою підтвердження відповідності обладнання вимогам технічної специфікації, а також нормативним документам з ядерної та радіаційної безпеки України.

Участь у випробуваннях взяв старший майстер дільниці загальностанційних об’єктів цеху теплової автоматики та вимірювань РАЕС Сергій Руднік. За словами атомника, модернізація САУ РДЕС в ході запланованої ремонтної кампанії на енергоблоці №4 є одним з пріоритетних завдань поточного року для фахівців Рівненської АЕС. «Середній планово-попереджувальний ремонт енергоблоку №4 РАЕС розпочнеться 3 серпня та розрахований на 77 діб. У ході модернізації САУ РДЕС-41 та РДЕС-45 буде встановлене сучасне високонадійне обладнання фірми «Endress+Hauser» з ультразвуковим методом вимірювання. Завдяки цьому забезпечуватиметься безперервний, безконтактний та точний контроль рівня технологічних середовищ, що, в свою чергу, сприятиме підвищенню рівня безпеки та покращення надійності роботи енергоблоку», - відзначає Сергій Руднік.

Науковий співробітник відділу аналізу надійності систем контролю та діагностики ДНТЦ ЯРБ Ігор Яхновський, який також був у складі української делегації, відзначив, що проведені приймальні випробування визнані позитивними. За їх результатами встановлено, що рівнеміри відповідають вимогам технічної специфікації, зокрема вимогам третього класу безпеки. Наразі документ техспецифікації надано на погодження до ДІЯРУ. Обладнання очікується на майданчику Рівненської АЕС у серпні поточного року.