Деятельность

На энергоблоке №2 РАЭС продолжается модернизация системы возбуждения турбогенератора

Размер шрифта

Сбросить
06.04.2020

Під час планово-попереджувального ремонту енергоблоку №2 Рівненської АЕС виконується одна з планових робіт Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки АЕС України (КзПБ) – модернізація системи збудження турбогенератора ТГ-3. Ця робота є також етапом програми інтеграції ОЕС України до загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E та спрямована на підвищення надійності та збалансованість роботи ОЕС України.

На енергоблоці №2 Рівненської АЕС наразі виконується модернізація системи збудження турбогенератора ТГ-3, яка забезпечує живлення обмотки ротора генератора та відповідає за стабільну роботу генератора в енергомережі. Такі роботи вже було проведено у 2018 році на енергоблоках №№3, 4, а у 2014 – на енергоблоці №2 (ТГ-4).

За словами заступника начальника електричного цеху РАЕС Павла Плужнікова, модернізація передбачає повну заміну обладнання на нове виробництва компанії «TES VSETIN s.r.o» (Чеська Республіка), яке вже успішно експлуатується на турбогенераторах ТГ-1, 5, 6. Виконуються роботи силами підрядної організації ТзОВ «Західелектромонтаж» під кураторством персоналу служби релейного захисту та автоматики ЕЦ.

Станом на сьогодні проведено демонтаж старого обладнання та завершено монтаж нового. Проводяться роботи по заміні кабельної продукції, оздоблювальні роботи в приміщенні та роботи з облаштування системи освітлення, вентиляції та кондиціювання приміщення системи автоматичного регулювання і захисту (САРЗ) турбогенератора ТГ-3.

Сьогодні на енергоблоці №2 РАЕС триває 23 доба планово-попереджувального ремонту. Усі роботи виконуються згідно з графіком.